Zaloguj
Reklama

Uwaga na ataki mrozów !!!

Narty, zima
Fot. ojoimages
Narty, zima
(4)

Pogoda w ostatnich dniach nie idzie w parze z naszym dobrym humorem i samopoczuciem. Fala mrozów utrzymuje się już w Polsce od kilku dni. Niskie temperatury są bardzo niebezpieczne. Warto przed wyjściem z domu odpowiednio zadbać o  ubranie się oraz przygotować organizm do tempetarury panującej na zewnątrz.

Reklama

Od kilku dni mróz spowodował wśród polaków wiele zakłóceń, zarówno w życiu codziennym jak i zawodowym czy szkolnym. W domach i mieszkaniach w niektórych miejsach w Polsce nie ma wody gdyż zamarzła. Niskie temperatury paraliżują miasta, na ulicach  zauważono zmniejszenie ilości osób. W wyniku wychłodzenia odnotowano kilkanaście przypadków śmiertelnych w Polsce w ostatnich dniach. W niektórych rejonach kraju temperatura sięgała -24 stopni.

W miastach władze radzą sobie jak mogą. Na przystankach stawiane są na przystankach koksowniki, które mają ogrzewać osoby, wyczekujące na autobus. Nie lada wyzwanie mają rodzice małych dzieci, którzy muszą odpowiednio zadbac o ubiór dziecka, by go nie przegrzać ani nie wyziębić. W niektórych szkołach z powodu mrozów zostały odwołane zajęcia w szkołach. Osobom pracującym, również zimno towarzyszy w miejscu pracy. Noedostateczne ogrzewanie pomieszczeń, problemy z ciepłą wodą burzą hierarchię.

Najbardziej odczuwają zimno ludzie pracujący w terenie. Te osoby, szczególnie powinny zadbać o odpowiedni ubiór. Źle znoszą niskie temperatury osoby starsze. Tymbardziej śliski lód i nierówne powierzchnie nie ułatwiają poruszania się na chodnikach.

Szanowni Państwo, pamiętajcie, że z mrozem nie ma żartów. Niskie temperatury mają się utrzymywać przez jeszcze kilka dni, lecz ma być coraz cieplej.

Domy noclegowe dla bezdomnych od kilu dni pracują na pełnych obrotach. Tak niskie temperatury są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jest bardzo cieńka granica pomiędzy życiem a śmiercią dla osób bezdomnych, decydujacych się na spędzenie nocy poza noclegowniami.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze