Zaloguj
Reklama

Światowy Dzień Ziemi

Susza, popękana ziemia
Fot. ojoimages
Susza, popękana ziemia
(5)

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Głównym celem tego dnia jest ukazanie problemów związanych z ekologią oraz promowanie postaw ekologicznych u społeczeństwa. Organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, festyny, konkursy i zabawy poświęcone działaniom ekologicznym.

Reklama

Dzień Ziemi ma uświadomić społeczeństwu, iż mamy do czynienia z coraz większą ilością zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. W wielu szkołach 22 kwietnia nauczyciele wychodzą z dziećmi poza mury szkolne i biorą aktywny udział różnych akcjach proekologicznych.

Dzieci często w tym dniu sprzątają okolice swoich szkół oraz uzyskują praktyczne informacje na temat segregacji odpadów, recyklingu czy zagrożeń środowiska. 22 kwietnia, co roku wiele organizacji ekologicznych uświadamia nas o tym jak chronić środowisko oraz jak szanować i nie szkodzić Ziemi.

Warto w tym dniu, jak i w ciągu całego roku zastanowić się, co „ja” robię dla środowiska? Jeżeli dotychczas nie byliśmy ekologiczni, warto to zmienić. Nie trzeba przewracać swojego życia do góry nogami, by być bliżej z naturą. Wystarczy plastikowe torby zamienić na jedną-bawełnianą, segregować odpady wyrzucając je do odpowiednich koszy (szkło, plastik, papier). Baterie oraz inne poużytkowe odpady z gospodarstw domowych oddawać do specjalnych punktów zbiórki, które często znajdują się na naszych osiedlach. Czasem mała zmiana codziennych przyzwyczajeń może wnieść bardzo wiele dla środowiska. Pamiętajmy o Ziemi stanowiącą podstawę naszego dobrobytu.

Reklama
(5)
Komentarze