Zaloguj
Reklama

STOP kłamstwom w internetowym handlu „lekami”

Autorzy: LTZA
Farmaceuta
Fot. panthermedia
Farmaceuta
(0)

Nie ufaj wirtualnym autorytetom, nieistniejącym uniwersytetom i naukowcom, nieprawdziwym zdjęciom i montowanym filmom, „gwarantowanym” efektom i „okazyjnym” cenom – radzi Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki.

Reklama

Stowarzyszenie Leki tylko z Apteki prowadzi kampanię: STOP kłamstwom w internetowym handlu „lekami”, w której pokazuje, jak bezradny jest pacjent wobec nieuczciwych producentów pseudo-leków dostępnych w internecie. Kampania powstała, by piętnować nieuczciwy przekaz reklamowy, który preparatom o niepotwierdzonym składzie udającym leki przypisuje nieosiągalną skuteczność.

Stowarzyszenie LTZA zwróciło się do instytucji, które powinny z opisanym procederem walczyć. Urzędy państwowe powołane do ochrony pacjentów nie dają sobie rady z powstrzymaniem tych działań. Cały, gwałtownie rozwijający się, obszar handlu pozostaje poza jakąkolwiek kontrolą.
– Uważamy za niedopuszczalne, by produkty przypisujące sobie działanie zdrowotne lub lecznicze pozostawały w obrocie poza jakąkolwiek fachową kontrolą – wyjaśnia Paweł Bernat, prezes Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki. – Dbające o obywateli państwo nie może sobie pozwalać na tolerowanie braku kontroli we wrażliwym obszarze związanym ze zdrowiem. Niezbędne są szybkie zmiany prawa. Będziemy o to zabiegać i nadal informować opinię publiczną o efektach – deklaruje prezes LTZA.
Jak wygląda poszukiwanie instytucji, która skutecznie zajmie się sprawą, można zobaczyć na stronach: http://www.stopklamstwom.pl/, http://lekitylkozapteki.pl/.

Kampania spotkała się z dużym poparciem społecznym pacjentów, farmaceutów i lekarzy.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze