Zaloguj
Reklama

Sposób na komary

Komar
Fot. ojoimages
Komar
(0)

W naszej strefie klimatycznej żyje ich ok. 40 gatunków. Są naszym letnim utrapieniem. Przebywając często na świeżym powietrzu, szczególnie pod wieczór, małe owady wychodzą na polowanie. Ich głównym celem jest zdobycie ludzkiej i zwierzęcej krwi. Ich rozmnażaniu sprzyja wysoka temperatura. Dlatego w upalne dni, jeszcze bardziej nam dokuczają.

Reklama

W drogeriach i aptekach jest wiele środków zwalczających komary. Można je dostać w postaci kremów, maści czy sprawy-ów. Są dostosowane do naszego rodzaju skóry.

Pamiętaj jednak aby zawsze kupować kosmetyki z atestem. Będziesz miała pewność, że są bezpieczne. Swobodnie możemy poczuć się na słońcu, gdyż komary go nie lubią. Lekka bryza i upał skutecznie odstraszą komary. W ogrodzie warto zaopatrzyć się w specjalne świeczki. Ich zapach skutecznie je odstraszy. W domu warto zastosować chemiczne środki zwalczające komary. Te małe owady nie lubią zapachu cytryny wanilii oraz mięty.

Pamiętaj aby po ukąszeniu nie rozdrapywać ugryzienia. Najlepiej przemyć je zimną wodą lub przyłożyć lód. Skuteczna jest również oczyszczona soda rozpuszczona w wodzie.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze