Zaloguj
Reklama

Śniadanie prasowe i Bytomska Noc Świętojańska

Autorzy: zdjęcie i tekst: Opera Śląska
Plakat
Fot. Opera Śląska
Plakat
(5)

30 czerwca (w czwartek) o godz.11.00

serdecznie zapraszamy do Biura Promocji Miasta Bytomia (Rynek 7) na ŚNIADANIE PRASOWE z okazji przejęcia Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej przez Polskę oraz obchodów V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli: 
Prezydent Bytomia – Piotr Koj
I Z-ca Prezydenta Katowic – Krystyna Siejna
Radca ds. Kultury i Prasy Ambasady Republiki Węgierskiej w Warszawie – Attila Szalai
Dyrektor Teatru Csokonai w Debreczynie – Attila Vidnyānszky
Dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu – Tadeusz Serafin
oraz soliści Teatru Csokonai i Opery Śląskiej

Reklama

V Bytomska Noc Świętojańska, odbędzie się 1 i 2 lipca /piątek, sobota/ o godz. 20.00 – tradycyjnie w przepięknej scenerii Dolomitów – Sportowej Doliny (ul. Blachówka 94).

Bytomska Noc Świętojańska ma już swoją pięcioletnią tradycję. 

W tym roku jubileuszowa Bytomska Noc Świętojańska pod każdym względem będzie wyjątkowa. Przede wszystkim naszych widzów czeka niezwykła dwudniowa uczta muzyczna! Podczas pierwszego dnia Bytomskiej Nocy – 1 lipca, w piątek, o godz. 20.00 - zapraszamy na koncert galowy POLAK-WĘGIER DWA BRATANKI w wykonaniu artystów Opery Śląskiej i artystów z Węgier (soliści Teatru Csokonai z Debreczyna), w wyśmienitej oprawie, pięknej scenerii, kostiumach, podczas którego usłyszymy największe przeboje operowe, operetkowe i musicalowe w mistrzowskim wykonaniu i zjawiskowej inscenizacji, który reżyseruje i poprowadzi Wiesław Ochman. Drugiego dnia plenerowej imprezy – 2 lipca, w sobotę, o godz. 20.00 - zaprezentowane zostanie z kolei arcydzieło Stanisława Moniuszki, największy skarb muzyczny w dziejach polskiej historii opery – STRASZNY DWÓR w reżyserii Feliksa Widery z udziałem solistów, chóru i orkiestry Opery Śląskiej. W Sportowej Dolinie stanie więc „dwór, co strasznym się zowie”, zabrzmi polonez, krakowiak i mazur… 

Jak co roku imprezy odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne.
Prosimy o zabranie parasoli, peleryn, krzeseł turystycznych, koców itp.
WSTĘP WOLNY!  

 

Reklama
(5)
Komentarze