Zaloguj
Reklama

Seks i kolonie

Mama z córką
Fot. ojoimages
Mama z córką
(5)

Twoje dziecko lada chwila wyjedzie na kolonie. Jest w wieku dojrzewania a Ty masz wizję nieprzespanych trzech tygodni, gdyż będziesz w stresie czy przypadkiem nie zostaniesz babcią?

Reklama

Spokojnie. Abyś Ty mogła być spokojna, a Twoje dziecko nie miało od Ciebie co chwilę „kontrolowanego” telefonu, najlepiej z nim porozmawiaj. Pamiętaj aby ton rozmowy dostosować do wieku Twojego dziecka. Jeżeli Twoja pociecha jest w wieku 13-16 lat warto z nią porozmawiać na temat seksu. Wcale nie musisz być zakłopotana, wystarczy że dobrze podejmiesz rozmowę.

Pamiętaj, nic na siłę. Nie wywieraj presji na swoim dziecku. Postaraj się być przyjacielem, a nie wrogiem. Jeżeli masz córkę sama z nią porozmawiaj. Z synem najlepiej, aby porozmawiał ojciec. Syn będzie się swobodniej czuł rozmawiając z tatą, natomiast córką z Tobą.

Nie praw kazań, słuchaj. Spraw aby Twoje dziecko poczuło się swobodnie i zadawało Ci pytania. Nie krytykuj, udzielaj cennych rad. Nastolatki bardzo dobrze wiedzą jak zachodzi się w ciąże, więc ten wątek możesz ominąć. Uświadom jednak młodą osobę jak zapobiegać ciąży oraz wyjaśnij czym jest dojrzałość emocjonalna.

Zaufanie to podstawa. Jeżeli je do siebie macie, to zarówno Ty jak i Twoje dziecko możecie być spokojni. Pamiętaj rozmowa i bliskość w rodzinie to podstawa. Krzykiem niczego nie załatwisz. Choć to trudne, stań się na chwilę psychologiem i staraj się pomóc swemu dorastającemu dziecku.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze