Zaloguj
Reklama

Rozdwajające się paznokcie i schodzące skórki

Grzybica paznokci
Fot. Polfarmex
Grzybica paznokci
(0)

Zdrowe i mocne paznokcie są marzeniem niejednej z nas. Przyczyną rozdwajania się paznokci są niejednokrotnie niedobory witamin i mikroelementów, które wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Reklama

Co wpływa na wygląd paznokcia?

Silne i zdrowe paznokcie związane są z odpowiednim poziomem mikro- i makroelementów ale również z częstotliwością narażenia na czynniki zewnętrzne. Rozdwajanie się paznokci, ich kruchość i łamliwość mogą być spowodowane brakiem takich składników w diecie jak biotyna, witaminy z grupy B.

Sięgajmy po produkty, które w swoim składzie zawierają witaminy z grupy B, cynk, żelazo i biotynę. Jeśli problem rozdwajających, miękkich paznokci towarzyszy Ci od dłuższego czasu, warto sprawdzić, czy nie masz anemii – niedoboru żelaza i witamin z grupy B, odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie czerwonych krwinek odgrywa bardzo ważną rolę w zapewnieniu silnych i zdrowych paznokci. W przypadku stwierdzenia anemii, należy rozpocząć suplementację przy wykorzystaniu odpowiednich suplementów diety.

Ładne i zdrowe paznokcie to również odpowiednia pielęgnacja – hybrydy, wydłużanie za pomocą żelu – tego typu zabiegi kosmetyczne również osłabiają płytkę paznokcia. Warto robić przerwy pomiędzy tego typu zabiegami, aby zapewnić moment na regenerację. Co ważne, ważne jest również prawidłowe zdejmowanie hybryd czy żelu – nieumiejętne „ściąganie” może doprowadzić do znacznych uszkodzeń płytki paznokcia.

Warto również zwracać uwagę na dziwne przebarwienia, plamki – grzybica paznokcia również przyczynia się do jego rozdwajania się i mięknięcia, co ma wpływ na jego wygląd i elastyczność. Nieumiejętne i zbyt mocne obcinanie paznokcia może doprowadzić do jego deformacji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku usuwania skórek – zbyt mocne i silne ich usuwanie może spowodować problemy z prawidłowym rośnięciem paznokcia.

Jak więc dbać o paznokcie?

Przede wszystkim umiejętnie obcinać i piłować. Na przesuszone skórki warto zastosować specjalne olejki, które zapewniają nawilżenie i ograniczają nieestetyczne odrastanie przesuszonych fragmentów „skórek”. Na rynku dostępna jest bogata gama produktów do pielęgnacji płytki paznokcia ale również suplementów diety. W razie wątpliwości jak prawidłowo dbać o paznokcie – skontaktuj się z dermatologiem lub kosmetologiem, który pomoże dobrać Ci odpowiednie kosmetyki i suplementy diety, dostosowane do Twoich potrzeb.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze