Zaloguj
Reklama

Przygotowanie włosów na jesień

Autorzy: Ewa Chodkowska
Uśmiech, twarz, włosy
Fot. ojoimages
Uśmiech, twarz, włosy
(5)

Zmiany temperatury, wilgotność i wiatr nie są sprzymierzeńcami naszych włosów. Jesień to okres, w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów.

Reklama

Aby zapobiec wypadaniu włosów należy przede wszystkim zadbać o nie od środka. Odpowiednia dieta to klucz do zdrowych włosów. Należy spożywać produkty bogate w kwasy nienasycone zawarte w oliwie z oliwek, pestkach słonecznika lub dyni.

Jeżeli to możliwe powinniśmy odstawić suszenie włosów, prostowanie lub kręcenie. Zabiegi te niepotrzebnie przesuszają włosy, zwiększając tym samym ich łamliwość. Unikać powinno się też gorącej wody podczas mycia, która uszkadza zarówno strukturę włosa jak i skórę.

Aby uniknąć przesuszenia należy sięgnąć po odżywki,maski,szampony nawilżające po każdym myciu włosów. Prócz samych preparatów nawilżających powinno się zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym często przebywamy. Oprócz dobrej kondycji włosów nasza skóra również ulegnie poprawie.

Idealnym rozwiązaniem ochrony przed wiatrem i otarciami przez swetry, szaliki czy apaszki będą silikony. Nie powodują one podrażnień ani uczuleń. Są bezbarwne i bezzapachowe. Nie obciążają włosów, chronią je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wiatru.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze