Zaloguj
Reklama

Poszukiwanie drugiej połówki nie ma daty ważności

Autorzy: Anna Pyka
Szczęście, bliskość
Fot. Ojoimages
Szczęście, bliskość
(5)

Choć powszechnie uważa się, że poszukiwanie miłości przez internet jest najpopularniejsze wśród ludzi młodych, najliczniejszą grupą korzystającą z tego typu rozwiązań stanowią osoby po 60 roku życia. Zwracają one jednak uwagę na inne aspekty związku, niż osoby młode.

Reklama

Profile osób młodszych skupiają się na opisie wyglądu lub seksualnych preferencji. Natomiast osoby starsze kładą większy nacisk na uczciwą autoprezentację, zgodną z tym jacy są w rzeczywistości.

Naukowcy sugerują, aby witryny internetowe skierowane do osób powyżej 60 roku życia, rozważyły dodanie cech osobowości takich jak uczuciowość, inteligencję, niezależność, potrzeby i cele, religię i duchowość, przekonania polityczne i zdrowie.

Język online seniorów jest inny, opisują siebie jako "młodych duchem" i "aktywnych" dla określenia swojej sprawności fizycznej i stanu zdrowia.

Starsze kobiety poszukujące partnerów, mają bardziej określone wymagania niż młodsze. Wysyłają komunikat pt. “proszę nie marnuj mojego czasu”. Nauczyły się, że życie jest zbyt krótkie na próby i gry, więc chcą podjąć szybką i konkretną decyzję.

Wyniki badań pokazują, że pragnienie, by znaleźć miłość i towarzysza do dzielenia życia, nie ma daty ważności.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Newswise

Reklama
(5)
Komentarze