Zaloguj
Reklama

Polacy w czasie wakacji poszukują informacji o zdrowiu

Autorzy: Redakcja serwisu
Rodzina na wakacjach
Fot. Panthermedia
Rodzina na wakacjach
(0)

Wakacje 2014 były rekordowe po względem osób szukających informacji o zdrowiu. Polacy są coraz bardziej “mobilni”. Także na urlopie korzystają ze smartfona czy tableta, a bezpłatny dostęp do internetu jest w prawie każdym hotelu.

Reklama

Wakacje 2014 były rekordowe po względem osób szukających informacji o zdrowiu w specjalistycznych portalach medycznych Medforum. Znacząco zwiększyła się liczba użytkowników w tym okresie, także na urlopie poza Polską.

Tylko w sierpniu ponad 2 miliony pacjentów odwiedziło portale Medforum, 86% tej grupy stanowiły kobiety. Istotnie zwiększyła się grupa użytkowników w wieku 45+ (wzrost o 420%!). Rok do roku liczba użytkowników wzrosła o 36%.

Na popularność serwisów medycznych w ciągu wakacji wpływa to, że Polacy są coraz bardziej “mobilni”. Także na urlopie korzystają ze smartfona czy tableta, a bezpłatny dostęp do internetu jest w prawie każdym hotelu.

Sama często podróżuję i w czasie wyjazdów używam smarthphona - mówi redaktor naczelna serwisu Fozik, Katarzyna Irzeńska.

fot. Pantherstock

Używając takich urządzeń internauci wybierają serwisy, które są czytelne na małym ekranie. Portale Medforum dzięki wprowadzonemu na początku 2014 roku dynamicznemu dostosowaniu wyglądu strony, doskonale sprawdzają się w tym zakresie.

Najczęściej wybierane kategorie zdrowotne to: ciąża i poród, choroby skóry, leczenie bólu, choroby dziecięce, depresja i zaburzenia snu.

Obecnie coraz częściej potencjalny pacjent, zanim wybierze się do lekarza czy apteki, z zapytaniem sięga do smartfona, tableta czy komputera. Zdrowie jest dla coraz większej liczby Polaków jednym z ważniejszych aspektów życia. A w internecie mogą znaleźć wyczerpujące informacje nt chorób, ich diagnostyki oraz metod leczenia. Mamy coraz większe zaufanie do stron, które dostarczają wiedzy z dziedziny zdrowia. Jednak w sieci nadal jest dużo serwisów o niskiej wartości merytorycznej - powiedział lekarz psychiatra Maciej Matuszczyk.

Tu pozytywnie wyróżniają się portale Medforum tworzone są przez profesjonalną redakcję. Nasi specjaliści, oprócz tworzenia treści edukacyjnych, udzielają porad na forum.

Wysokiej jakości wiedza oraz przyjazna forma przekazu powoduje, że portale Medforum spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem. To dzięki temu, mimo tradycyjnego w okresie wakacyjnym spadkowi oglądalności w całym internecie, portale medyczne Medforum odnotowały istotny wzrost odwiedzin.

 

Reklama
(0)
Komentarze