Zaloguj
Reklama

Oczyszczanie organizmu

Autorzy: Ewa Chodkowska
Warzywa
Fot. ojoimages
Warzywa
(0)

Zdrowy wygląd skóry i włosów nie polega tylko na pielęgnacji zewnętrznej, ale również i wewnętrznej. Oczyszczanie organizmu poprawia kondycję całego organizmu.

Reklama

Sposoby oczyszczania organizmu:

  • Czarna porzeczka – Jest bogata w takie witaminy jak B, prowitaminy A, biotyny i kwas foliowy. Zawiera również dużą ilość potasu, magnezu, wapnia, jodu i manganu. Zawiera również luteinę, czyli przeciwnowotworowy karotenoid.
  • Witamina C – skutecznie zwalcza wolne rodniki, ponieważ posiada silne działanie przeciwutleniające. Jest składnikiem kolagenu, który bierze udział w tworzeniu skóry i tkanek chrzęstnych i łącznych.
  • Beta-karoten zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz dzięki właściwościom utleniającym eliminuje wolne rodniki. Najwięcej beta-karotenu można znaleźć w czerwonych i żółtych warzywach.
  • Buraki – zawierają dużą ilość witamin z grupy B, witaminę C oraz A. Jest źródłem niezbędnych pierwiastków takich jak magnez, sód, potas, żelazo, cynk, miedź itp. Dzięki dużej zawartości błonnika korzeń buraka reguluje pracę jelit, przeciwdziała zaparciom oraz ma właściwości oczyszczające nerek, krwi i wątroby.
Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze