Zaloguj
Reklama

Nowa szansa leczenia chorób dermatologicznych, kardiologicznych i ginekologicznych!

Doświadczenia w laboratorium
Fot. medforum
Doświadczenia w laboratorium
(0)

Panaceum na choroby XXI wieku poszukują chyba wszyscy naukowcy na świecie. Wszyscy chcą odnaleźć lek, który okaże się skuteczny w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Naukowcy z Wrocławia są o krok od odnalezienia takiego leku!

Reklama

Czwartego i piątego marca odbyła się konferencja, organizowana przez Biocervin, która omawiała wyniki badań uzyskanych przez naukowców z Wrocławia. Przedstawili oni wyniki badań nad komórkami macierzystymi pozyskanymi z poroża jelenia. Komórki macierzyste to taka populacja komórek, która może samoistnie przeistoczyć się w dowolne komórki organizmu, które mogą dać początek nowym tkankom.

Do tej pory źródłem komórek macierzystych była przede wszystkim krew pępowinowa. Naukowcy z Wrocławia przedstawili wyniki badań, w których wykorzystywali uzyskane komórki macierzyste do leczenia chorób związanych z dysfunkcją narządów rozrodczych skutkujących zaburzeniami płodności, wykorzystywali komórki macierzyste do regeneracji tkanki serca a także, do leczenia chorób dermatologicznych, jak np. łuszczycy. W przyszłości planowane są badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych z poroża jelenia do leczenia schorzeń rogówki. Być może, nasi rodacy z Wrocławia dokonują właśnie ogromnego przełomu, który pomoże leczyć wiele chorób.

Piśmiennictwo

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze