Zaloguj
Reklama

Nietrafiony prezent, co zrobić?

Autorzy: Katarzyna Kurek
Urodziny, prezenty
Fot. ojoimages
Urodziny, prezenty
(0)

Święta to czas, w którym dajemy sobie prezenty. Jedne przynoszą rozczarowanie, inne radość.

Reklama

Warto przemyśleć czego nasi bliscy potrzebują i czym się interesują na długo przed świętami, bo nic tak nas nie zasmuci w świąteczny czas, jak nietrafiony prezent, który ma uszczęśliwiać, a nie wprawiać w zakłopotanie.

Kupując prezenty odzieżowe, warto zachować paragon – jako dowód zakupu, ponieważ możemy po świętach wymienić daną rzecz w sklepie, oczywiście z oryginalną metką i nie mającą śladu użytkowania. Oczywiście aby uniknąć nietrafionych prezentów, najlepiej skorzystać z „bezpiecznych podarków”.

Dużo osób będzie zadowolonych dostając: kapcie, ciepłe skarpety, krawat, album na zdjęcia, drobną biżuterię czy słodycze. Na bardziej wyszukane prezenty możemy pozwolić sobie tylko wtedy, gdy znamy się bardzo dobrze.

Najwięcej kłopotu może sprawić nam dobranie odpowiedniej nuty zapachowej wody toaletowej, ponieważ to, co nam się podoba może nie przypaść do gustu osobie, której zamierzamy ją kupić.

Kupowanie sprzętu elektronicznego, szczególnie mężczyznom, może okazać się złym pomysłem, szczególnie jeśli nie znamy się na tym. Praktycznym prezentem będzie karta podarunkowa, do danego sklepu, ale tu także trzeba zorientować się jakie sklepy odwiedza osoba, której chcemy ją podarować.

Do prezentów, które lepiej nie kupować są: książki (o dietach, słowniki lub niedostosowane do rodzaju, jaki dana osoba czyta), kosmetyki (nie każdy może odczytać żele pod prysznic i dezodoranty jako wyraz naszej dobrej woli), bielizna (może wprawiać w zawstydzenie szczególnie osobom, które noszą duże rozmiary).

Kupowanie i dawanie prezentów to piękna tradycja, jednak najlepiej dobrze się zastanowić, zanim wybierzemy „ten odpowiedni”. Warto przed świętami podpatrzyć u bliskiej osoby co ją interesuje, lub dyskretnie podpytać co chciałaby sobie kupić w najbliższym czasie. Z pewnością odpowiednia taktyka nas nie zawiedzie.

Reklama
(0)
Komentarze