Zaloguj
Reklama

Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem preparatów na odżywianie- najnowsze doniesienia

Farmakoterapia wśród młodych osób
Fot. medforum
Farmakoterapia wśród młodych osób
(0)

Cały czas trwają badania dotyczące kwestii, zażywania różnego rodzaju produktów przemysłowych nie uregulowanych dokumentacją prawną. W związku z powyższym coraz więcej osób sięga po różnego rodzaju preparaty na odchudzanie, które można kupić w aptece, sklepach zielarskich czy w internecie ale nie są one wydawane na receptę z uwzględnieniem ich dawkowania.

Reklama

Wyniki najnowszych badań pokazują, że coraz więcej pacjentów sięga po środki odchudzające (zioła, tabletki, herbatki, soki a nawet wina), niestety większość z nich nie przestrzega zasad ich stosowania co może mieć bardzo negatywny wpływ na ich zdrowie (uszkodzenia układu nerwowego, pokarmowego oraz krwionośnego). Lekarze apelują by nie zażywać środków odchudzających, które nie są zakupione na receptę z niesprawdzonych źródeł.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • 1. Hołderna-Kędzia E.: Suplementy diety i żywność funkcjonalna. II Kongres nt: Żywność, żywienie a zdrowie w Polsce zintegrowanej z Unią Europejską, Warszawa 2004. Postępy Fitoterapii 2004, 3(13), 153–155.
    2. Klaudel L.: Pogranicze pomiędzy lekiem a suplementem diety. Panacea Leki Ziołowe 2006, 2, 6–7.
    3. Klimuszko A.Cz.: Wróćmy do ziół leczniczych. Warszawa 1997. Oficyna Wydawnicza.
    4. Rozporządzenie 3: Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.Nr 171, poz. 1225).

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze