Zaloguj
Reklama

Naturalne sposoby na ból głowy

Autorzy: Katarzyna Kurek
Masaż leczniczy
Fot. ojoimages
Masaż leczniczy
(5)

Codzienny stres, narażenie na hałas komunikacyjny lub w miejscu pracy, bezsenna noc, nieprawidłowe odżywianie, problemy w życiu osobistym i zawodowym – powodów wywołujących ból głowy jest dużo, jednak nie każdy z nich można leczyć za pomocą tabletek.

Reklama

Przykładowo będąc w ciąży trzeba bardziej uważać na stosowanie środków farmakologicznych. Kobiety częściej niż mężczyźni cierpią z powodu bólu głowy, jednak jest to bardzo powszechna dolegliwość, występująca głównie sporadycznie wśród wszystkich ludzi na świecie.

Istnieje szereg sposobów naturalnych na złagodzenie dolegliwości. Najlepszym sposobem pomagającym w pozbyciu się bólu głowy jest spokojny sen i odpoczynek. Nic tak dobrze nie regeneruje organizmu, jak przespana noc.

Przed snem dobrze jest napić się naparu z ziół – przykładowo z melisy, która działa uspokajająco i relaksująco, lub wypić szklankę ciepłego mleka z miodem. Innym sposobem pomagającym złagodzić ból jest gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych np. z miętowym, eukaliptusowym lub różanym.

Coraz powszechniejszą, skuteczną i bezpieczną metodą stosowaną w leczeniu migreny jest akupunktura. Metoda choć jest niekonwencjonalna to udowodniono naukowo jej skuteczność. Akupunktura polega na wkłuwaniu specjalnie przygotowanych igieł w określone punkty ciała. Warto rozważyć jej zastosowanie głównie przy bólach nawracających.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze