Zaloguj
Reklama

Narodowy program szczepień trwa – zapisz się już dziś!

Autorzy: Jakub Dróbka
Szczepienie
Fot. panthermedia
Szczepienie
(0)

Walka z pandemią koronawirusa, mimo spadającej liczby zakażeń, wciąż jest konieczna. Co zatem zrobić aby przyspieszyć powrót do normalności?

Reklama

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa już ponad rok. COVID-19 pochłonął już blisko 75 tysięcy osób, zmarłych w wyniku powikłań chorobowych w domu lub na łóżkach szpitalnych. W obecnym momencie wydaje się, jakoby tempo rozprzestrzeniania się wirusa zwalniało. Nie możemy jednak powrócić do normalnego trybu życia, dopóki pandemia nie ustanie w pełni, musimy stosować się do zaleceń lekarzy.

Mimo stosowania maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk, nie jesteśmy w stanie zatrzymać ciągnącej się tak długo pandemii. Aby w tym niepokojącym czasie przyspieszyć powrót do starych nawyków, niezbędne jest zaszczepienie się przeciw SARS-Cov-2. Według badań, uzyskanie odporności zbiorowiskowej, nastąpić może dopiero przy założeniu, że około 70% populacji zostanie zaszczepiona. Poziom pełnych zaszczepień (szczepienie dwoma dawkami lub jedną dawką w przypadku wyboru preparatu Johnson and Johnson) w Polsce wynosi niespełna 45%

Jeśli nie wiesz w jaki sposób zapisać się na zabieg, zapoznaj się z informacjami z rządowej strony: https://www.gov.pl/web/szczepimysie Znajdziesz tam niezbędne wiadomości na temat punktów szczepień oraz całej procedury szczepienia. Dodatkowo, strona pozwoli na podgląd aktualnych danych na temat koronawirusa i jego obecności w Polsce. W przypadku wahania lub strachu przed szczepieniem, możesz zapoznać się z artykułami pisanymi przez specjalistów. Pamiętaj, że szczepisz się dla dobra swojego i innych, powstrzymujesz w ten sposób rozprzestrzenianie się wirusa i nie narażasz społeczeństwa na konsekwencje wynikające z działania COVID-19.

Polacy jak nigdy wcześniej potrzebują zjednoczenia w walce z pandemią. Dołóżmy swoją cegiełkę, razem z medykami, pielęgniarkami i pracownikami służby zdrowia zróbmy krok przybliżający nasz kraj do lepszego jutra, bez maseczek, ograniczeń czy ciągłego strachu przed zarażeniem.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze