Zaloguj
Reklama

Nadmiar fluoru działa szkodliwie na organizm człowieka

Wizyta u pediatry
Fot. Panthermedia
Wizyta u pediatry
(0)

Związki fluoru dostają się każdego dnia do gleby wraz z resztkami roślin, wodami opadowymi oraz opadami pyłu. Jego nadmiar ma toksyczny wpływ na organizm człowieka.

Reklama

Badania naukowe wykazały, że fluor może prowadzić do zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy, uszkodzeń kości (nie tylko u małych dzieci, ale także u osób dorosłych), zniszczenia nadnerczy oraz trzustki. Prowadzi on także do przebarwień na skórze (krostki oraz plamy) i alergii u dzieci. Nie jest zalecane przez stomatologów mycie zębów pastą z fluorem, gdyż mogą na nich powstawać różnego rodzaju przebarwienia. Fluor, który gromadzi się w kościach prowadzi także do zablokowania wchłaniania magnezu przez organizm. Jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet ciężarnych, ponieważ posiada zdolność do przenikania przez łożysko i czynienia nieodwracalnych szkód dla płodu.

Najnowsze badania pokazują, że fluor prowadzi do osteoporozy, deformacji kręgosłupa, zmian w mózgu oraz problemów ze stawami. Co ważne ma bardzo szkodliwy wpływ na układ immunologiczny u dzieci, może prowadzić do chronicznego zmęczenia, problemów z uczeniem się a nawet do depresji.   

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze