Zaloguj
Reklama

Mydlnica lekarska, piwo i owies – natura na piękne włosy

Mycie włosów
Fot. shutterstock
Mycie włosów
(0)

Wielu z nas poszukuje sposobów na zdrowe i piękne włosy. Nie tylko suplementacja diety preparatami witaminowymi odgrywa kluczową rolę. Prawidłowa pielęgnacja to również klucz do sukcesu.

Reklama

Nasze babcie i prababcie nie dysponowały bogactwem suplementów diety, które można było kupić na każdym kroku. Korzystano z płukanek do włosów, przygotowywanych na bazie naturalnych wyciągów. Prym wiodły mydlnica lekarska, piwo i owies. Obecnie na rynku dostępny jest szereg kosmetyków zawierających wyciągi z mydlnicy, owsa czy piwa. 

  • Mydlnica lekarska – jest dodawana do wielu kosmetyków. Szampony na bazie mydlnicy normalizują pracę gruczołów łojowych, w związku z czym nadają się do pielęgnacji przetłuszczającej się skóry głowy oraz do włosów ze skłonnością do łupieżu.
  • Owies – ekstrakt z owsa odżywia włosy, zapobiega wysuszeniu włosów, nadając im delikatność. Świetnie nawilża skórę głowy, chroni włosy od podstawy aż po końcówki. Polecany do włosów suchych, zniszczonych, cienkich i podatnych na wypadanie. 
  • Piwo – polecane jest do stosowania w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami słabych, wypadających włosów. Maseczki piwne i płukanki z piwa wzmacniają włosy i ograniczają ich wypadanie. Wzmacniają cebulki ze względu na wysoką zawartość witaminy B. 
  • Jajka – jajeczne maski do włosów były jednymi z najpopularniejszych sposobów na piękne włosy. Żółtka jaj poprawiają kondycję włosów – ze względu na wysoką zawartość aminokwasów siarkowych wzmacniają cebulki włosów. Co ważne, maseczki z jaj pomagają również w walce z łupieżem. 
  • Kozieradka – napar z kozieradki stosowany regularnie pobudza wzrost włosów i hamuje ich wypadanie. 

Domowe sposoby na piękne włosy są jedną z metod pielęgnacji pozwalających na uzyskanie bujnych, gęstych włosów. Pamiętajmy – pielęgnacja to jedno. Równie ważna jest odpowiednia i zbilansowana dieta, pozwalająca na dostarczenie niezbędnych mikro- i makroelementów, które pobudzają wzrost włosa „od wewnątrz”. 

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze