Zaloguj
Reklama

Meteoropatia, pogoda zabija dobre samopoczucie?

Deszcz
Fot. ojoimages
Deszcz
(5)

Zjawiska pogodowe mają niesamowity wpływ na nasze samopoczucie. Osoba, która jest meteoropatą charakteryzuje się nagłą zmianą samopoczucia wraz ze zmianą aury.

Reklama

Mogą pojawić się liczne dolegliwości jak: bóle głowy, uczucie zmęczenia czy bóle stawów. Mają one zróżnicowany charakter, zależą od nasilenia czynników pogodowych.

 

Udowodniono, że kobiety są bardziej narażone na wahania pogodowe. Powodem tego są cykliczne zmiany, które zachodzą w kobiecych organizmach podczas wydzielania hormonów płciowych.

Na złe samopoczucie wpływa: nagła zmiana temperatury, obniżone ciśnienie atmosferyczne, opady deszczu oraz śniegu, wiatr. Na wiele sposobów można sobie radzić z dolegliwościami jakie nam towarzyszą podczas tych zmian. Przede wszystkim, należy podejść do sprawy psychologicznie i starać się oddalać złe myśli na temat własnego samopoczucia.

Jeżeli zaistnieje taka konieczność, to należy zastosować środki przeciwbólowe. Najlepiej zorganizować sobie dzień w gronie bliskich nam osób, które zadbają o nasz dobrostan. Gdy jesteśmy w pracy, warto włączyć sobie miłą muzykę, zjeść coś dobrego i nie patrzeć za okno.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze