Zaloguj
Reklama

Królowa sielskich wspomnień i… domowego SPA! Soczysta truskawka w pielęgnacji włosów

Autorzy: Sielanka
Truskawki
Fot. shutterstock
Truskawki
(0)

Ulubione wspomnienia z początku wakacji? Sielska błogość, słońce, wspaniałe plany i… pełne łubianki pachnących, soczystych truskawek! Truskawka jest niekwestionowaną królową polskiego lata, ale także źródłem bezcennych witamin B1, C, kwasu elagowego i kwasów AHA, czyli naturalnych antyoksydantów. Pachnąca latem truskawka to także królowa domowego SPA – niezastąpiona w kompleksowej pielęgnacji włosów. Naturalnie!

Reklama

Przypomnij sobie: pierwsze dni czerwca, już niebawem skończy się rok szkolny, a Ty masz przed sobą dwa miesiące sielskich, beztroskich wakacji. Bliskość polskich pól, lasów i łąk, tysiące planów, zapach traw i… pełne łubianki słodkich, czerwonych truskawek. Doskonale to pamiętamy! Truskawki przywodzą na myśl chęć powrotu do tamtych, sielskich chwil. To niemożliwe? Nic bardziej błędnego! Pachnąca latem truskawka może stać się motywem przewodnim nie tylko pysznych deserów, ale także domowego SPA dla włosów.

Antyoksydacyjna siła truskawek

Odżywienie, poprawa kondycji i rewitalizacja to kluczowe dla włosów aspekty nie tylko przed latem, ale przez cały rok. To bardzo istotne, byśmy podczas codziennej, domowej pielęgnacji regularnie działały na włosy nie tylko oczyszczająco, ale także antyoksydacyjnie. Tu przychodzi nam z pomocą właśnie zawarta w truskawkach witamina C (czyli kwas L-askorbinowy), która jest silnym antyoksydantem pomagającym m.in. przeciwdziałać łamliwości włosów. Witamina C stymuluje ponadto syntezę kolagenu będącego naturalnym budulcem naszego organizmumówi Agnieszka Kowalska. Warto zwrócić uwagę, że witamina C pomaga także zamknąć łuskę włosa, dzięki czemu po użyciu preparatów na niej opartych osiągamy natychmiastowy efekt poprawy wyglądu fryzury – dodaje.

Jak podkreślają eksperci, truskawkowa siła ukryta jest także w kwasach AHA, czyli w alfa-hydroksykwasach, które działają przeciwbakteryjnie, wygładzająco i rewitalizująco.

Truskawkowe SPA dla skóry głowy

Powróćmy do wspomnień. Początek wakacji, słońce, śpiew ptaków na wiejskim podwórku. Spokój. Masz dla siebie cały dzień i wiele planów. Możesz zastosować naturalną, zrobioną przez siebie maskę do włosów, wcierkę lub po prostu zająć się sobą. Poczuć się piękną! To wspomnienia z wakacji, które minęły bezpowrotnie? Absolutnie nie! Być może w ferworze codziennych obowiązków trudno nam będzie znaleźć cały dzień na urządzenie domowego SPA, jednak naturalna, pachnąca pielęgnacja włosów może (i powinna) stać się naszym rytuałem. Począwszy od mycia, przez peeling i odżywkę, po wcierkę.

Truskawka – królowa pierwszych letnich dni. Wyzwalacz wspomnień z dziecinnych wakacji i synonim tego, co najlepsze w naturze… a także w codziennej pielęgnacji włosów. Kojący zapach słodkich truskawek w połączeniu ze składnikami utkanymi z natury. Miłego lata!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze