Zaloguj
Reklama

Krew potrzebna od zaraz!

Autorzy: Edyta Bańcyr
Badanie krwi
Fot. ojoimages
Badanie krwi
(0)

Sezon wakacyjny to czas odnotowywania wzmożonej liczy wypadków. Niestety, jest to również czas, kiedy większość honorowych krwiodawców wyjechała.

Reklama

Jak podają media, sytuacja w Bankach Krwi jest dramatyczna. Brakuje jednostek wszystkich grup. Najmniej w bankach jest obecnie krwi grupy 0 RH- oraz A RH-.

Dlaczego warto oddawać krew?

Przede wszystkim dlatego, że możesz uratować komuś życie. Hasłem przewodnim akcji prowadzonej przez PCK jest: „Oddając krew - ratujesz życie”. Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych. Już po pierwszym pobraniu poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji hdk – może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie.

Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych. Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze