Zaloguj
Reklama

Kranówka jest zdrowa

Autorzy: Klaudia Tomala
Źródło: Focus, nr 223, kwiecień 2014
Zimna woda
Fot. Pantherstock
Zimna woda
(0)

Tylko co ósmy Polak pije wodę z kranu. Większość ludzi uważa, że kranówka jest niezdrowa. Odstrasza ich twardość wody i zawarty w niej chlor.

Reklama

Okazuje się, że nasze obawy są zdeaktualizowane. Kampania edukacyjna “Zawodniacy” przekonuje, że picie wody z kranu jest wskazane. Kiedyś woda z kranu miała posmak chloru, przez co była niesmaczna. jednakże na chwilę obecną woda oczyszczana jest przez filtry węglowe i ozonowanie.

Uzdatniona woda pozbawiona jest chorobotwórczych związków i bakterii, natomiast bogata w mikro- i makroelementy. Oznacza to, że picie takiej wody nie tylko nie jest szkodliwe, ale nawet zalecane i zdrowe. Ponadto okazuje się, że lęk przed tzw. twardą wodą, również jest bezzasadny, ponieważ zawiera ona duże ilości pożytecznych makroelementów tj. sole wapnia i magnezu.

Powstały w trakcie gotowania wody osad to właśnie nic innego jak nierozpuszczalne węglany tych substancji, które są niezbędne do naszego prawidłowego funkcjonowania. Jedynie zła jakość rur może wpłynąć na walory zdrowotne kranówki. Jeżeli są one w dobrym stanie możemy śmiało pić wodę z kranu i cieszyć się zdrowiem.

Reklama
(0)
Komentarze