Zaloguj
Reklama

Kolor paznokci a praca

Autorzy: Katarzyna Kurek
Manicure
Fot. ojoimages
Manicure
(5)

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Wiele w tym stwierdzeniu prawdy, dlatego każda kobieta powinna dbać nie tylko o swoje dłonie, ale i paznokcie.

Reklama

W zależności od okazji powinno zwracać się uwagę na kolor jaki wybieramy. Lakier do paznokci można porównać do ubrania – do pracy powinien być odpowiednio dobrany. Jak to zrobić? I tu pojawia się zasadnicze pytanie. Gdzie pracujesz? Na jakim stanowisku?

Jeśli pracujemy w biurze, gdzie wymagany jest strój w pastelowych kolorach, elegancki lub narzucony odgórnie warto zastosować się do etykiety i postawić na naturalne kolory, które nie będą zbytnio przykuwać uwagę innych osób z którymi mamy kontakt na co dzień (np. klientów czy interesantów w urzędzie).

Warto wtedy postawić na kolor beżowy lub jasne, koralowe odcienie. To samo dotyczy pracy w cukierniach lub przy produktach spożywczych. Wszystko zależy od miejsca w jakim pracujemy, jednak najbezpieczniejszą i najodpowiedniejszą opcją będzie francuski manicure uznawany za elegancki i schludny lub zwykły bezbarwny lakier (wszystko zależy od stanu paznokcia).

Należy unikać wszelkich świecących ozdób na paznokciach takich jak na przykład: cekiny, koraliki i brokat. Takie ozdoby mogą kojarzyć się źle, powodują nie tylko rozpraszanie uwagi, ale i mniej poważne traktowanie. Malując paznokcie należy wybierać jednolite kolory.

Do pracy lepiej zrezygnować z malowania każdego paznokcia innym kolorem lub zdobienia ich wzorkami. Warto wybierać kolory pastelowe. Kolor czerwony jest wyzywający i może być zbyt krzykliwy do pracy.

Oprócz koloru na paznokciach ważna jest także ich długość. Zaleca się, aby paznokcie wystawały nieco powyżej opuszków palców.

Reklama
(5)
Komentarze