Zaloguj
Reklama

Kampania NEFROTEST

Autorzy: Informacja prasowa: Perpetuum Media
Nerki
Fot. Panthermedia
Nerki
(5)

Już 18 maja (niedziela) 2014 roku, w Ośrodku Dializ nr 1 w Pleszewie będzie można wykonać bezpłatne, proste badania krwi pod kątem chorób nerek.

Reklama

By wziąć udział w akcji trzeba mieć ukończone 50 lat i wcześniej się zarejestrować. Ilość miejsc na badania jest ograniczona i wynosi 400.

Szacunkowo, w Polsce problemy z nerkami ma ponad 4 miliony osób. Większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy.

Warto dodać, że pacjent z chorobą nerek, wykrytą na wczesnym etapie ma pełne szanse na wyleczenie. Szczególnie uważać powinny osoby chore na cukrzycę, nadciśnienie czy schorzenia układu krążenia (pacjenci po przebytych zawałach, udarach, z miażdżycą).

Profilaktyczne badania zalecane są też tym, którzy mają w swojej rodzinie osoby chore na nerki czy też ukończyły 65 lat. W takim wypadku, najlepiej badać się co roku.

Kampania NEFROTEST ma na celu zwrócić uwagę na nasze nerki. Na to, jak ważną rolę odgrywają w naszym organizmie. Działają bowiem jak filtr, który usuwa wszystko to co zbędne i szkodliwe z naszej krwi.

Aby przebadać krew podczas NEFROTESTU trzeba pamiętać o wcześniejszej rejestracji. „Rejestrować będziemy na konkretną godzinę, aby usprawnić całą akcję i uniknąć tłoku. Nie trzeba być na czczo, więc równie dobrze można przyjść w godzinach popołudniowych. Przypominamy jednak, że zapisać mogą się osoby, które ukończyły 50 lat” - mówi Jacek Matuszczkiewicz, pielęgniarz oddziałowy stacji dializ w Pleszewie.

Chętni będą mogli zarejestrować się 13 i 14 maja dzwoniąc pod jeden z dwóch numerów telefonów: 797 736 776, 797 736 767 w godz. 10:00 – 15:00. Przy rejestracji wymagane będzie podanie numeru PESEL.

Pleszew to już 42. miasto na mapie Polski, gdzie odbywa się kampania NEFROTEST. Od zainaugurowania akcji w 2010 roku, przebadaliśmy ponad 26 tysięcy osób. Prawie zawsze jest dużo więcej chętnych niż dostępnych na badanie miejsc. Wszyscy przebadani, których wyniki nie mieściły się w normach zostali skierowani na dalszą diagnostykę.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze