Zaloguj
Reklama

Jak sobie radzić z nerwami

Autorzy: Cruso Public Relations, informacja prasowa
Choroba
Fot. ojoimages
Choroba
(5)

Napięcie nerwowe towarzyszy nam na okrągło. Brakuje nam na wszystko czasu, a wiele obowiązków jest na wczoraj. Denerwujemy się w pracy, w szkole, na zakupach, a nawet w trakcie spotkań towarzyskich czy na urlopie.

Reklama

Czasem nasz organizm nie wytrzymuje presji i zaczyna się buntować. Bycie w ciągłym stanie nerwowości skutkuje bowiem apatią, zaburzeniami snu, spadkiem wagi, przemęczeniem, mniejszą efektywnością w pracy, zaburzeniami pamięci i koncentracji, drażliwością, frustracją, a nawet trudnościami w kontaktach z innymi. Jak więc radzić sobie z nerwami i negatywnymi emocjami?

Kiedy coś wyprowadza nas z równowagi, zarówno w życiu zawodowym lub prywatnym, często zapominany o zdrowych nawykach i pocieszenia szukamy w tym, co nie koniecznie jest dla nas najlepsze. Uważamy, że rozładujemy napięcie idąc na papierosa, zjadając ogromne ilości fast-foodu czy wyżywając się na najbliższej osobie.

Przede wszystkim zastanów się, jakie znaczenie ma sytuacja, która cię zdenerwowała. Czy drobna sprzeczka z koleżanką z pracyma większy wpływ na twoje życie, czy jest błahym epizodem? Zastanów się, dlaczego dana sprawa tak bardzo się zestresowała i jak unikać podobnych sytuacji w przyszłości. Naucz się akceptować niepowodzenia – pamiętaj, że nie we wszystkim musisz być najlepsza. Na świecie nie ma ideałów. Nie musisz nikomu niczego udowadniać. Jeśli coś cię trapi albo z czymś sobie nie radzisz, mów o tym innym. Milcząc, uniemożliwiasz korzystanie ze wsparcia, które mogłyby zaoferować ci inne osoby, przyjaciele, rodzina, znajomi.

Zapominamy również o zdrowej diecie, ćwiczeniach, seksie i 8-godzinnym śnie. Warto więc zająć się czymś co redukuje stres, np. znaleźć sobie hobby, wyjechać na wakacje czy wyjść na basen, do kina lub na jogę. Niektórzy jednak są tak zapracowani, że nie mają czasu na przyjemności. Na szczęście z pomocą takim osobom przychodzi medycyna. Obecnie na rynku dostępne są preparaty, których zadaniem jest redukowanie skutków stresującego trybu życia.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze