Zaloguj
Reklama

Jak radzić sobie z opryszczką w czasie ciąży

Autorzy: Agencja Royal Brand PR, informacja prasowa
USG w ciąży
Fot. ojoimages
USG w ciąży
(4)

Do zakażenia opryszczką dochodzi zazwyczaj już we wczesnym dzieciństwie. Uaktywnienia wirusa może nastąpić w każdym momencie, także podczas ciąży. Jak       w bezpieczny sposób zwalczyć dolegliwość w tym szczególnym okresie?

Reklama

Zakażenie pierwotne, będące wynikiem pierwszego kontaktu z wirusem HSV 1 może przebiec bezobjawowo i zostać niezauważone. Do jego ponownego uaktywnienia dochodzi zazwyczaj w chwilach spadku odporności – podczas przeziębienia, gorączki lub z powodu przemęczenia i długotrwałego stresu. Dodatkowym czynnikiem zapalnym może być niekorzystna pogoda np. mroźne powietrze, wiatr, a także nadmierne promienie słoneczne. Podobnie jak wszelkie zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, również okres ciąży i karmienia piersią. Do pierwszych objawów należy charakterystyczne mrowienie, świąd, pieczenie i kłucie w okolicach ust. Jest to czas, w którym niezbędna jest jak najszybsza reakcja. A co zrobić, kiedy nieprzyjemna zmiana pojawi się u przyszłej mamy?

Bezpieczeństwo matki i dziecka

Wystąpienie opryszczki podczas ciąży i w okresie karmienia piersią może okazać się niekomfortowym problemem i źródłem niepokoju rodziców, z uwagi na troskę o zdrowie dziecka. Aby w skuteczny sposób pozbyć się dolegliwości, warto sięgnąć po lek, który nie tylko zapobiegnie rozwojowi wirusa, ale będzie także bezpieczny dla przyszłej mamy lub kobiety karmiącej.

Wystąpienie opryszczki  podczas ciąży i w czasie karmienia piersią nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Nieprzyjemna zmiana może jednak zmniejszyć komfort matki w tym szczególnym okresie. Z tego powodu, w domowej apteczce warto mieć skuteczny i bezpieczny preparat, który ułatwi walkę z problemem i pozwoli w pełni cieszyć się ze wspólnych chwil.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze