Zaloguj
Reklama

Jak przechowywać drugie śniadanie latem?

Autorzy: Agencja Planet PR
Piknik
Fot. ojoimages
Piknik
(0)

Słońce, wysoka temperatura, wilgotne powietrze, czyli lato w pełni. O tej porze roku chętnie organizujemy pikniki i wypady za miasto, jemy w parku i nad wodą. Planując posiłek poza domem warto pamiętać, aby w odpowiedni sposób zapakować jedzenie, np. w lunch bag. Tylko prawidłowe przechowywanie żywności gwarantuje zachowanie jej walorów smakowych i zdrowotnych oraz pozwoli czerpać radość z jedzenia.

Reklama

 

Światło, temperatura, wilgoć i dostęp tlenu z powietrza, to główne czynniki wpływające na trwałość przechowywanych produktów.  Sprzyjają one  rozwojowi chorobotwórczych bakterii, grzybów i pleśni. Niszczą niektóre witaminy i białka, powodując spadek wartości odżywczych, zmiany w smaku i wyglądzie produktów.

Duży wpływ na pogorszenie jakości artykułów spożywczych ma także woda. Im jej więcej, tym szybciej przebiegają reakcje chemiczne oraz rozwijają się drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie wysuszyć żywność przed włożeniem do plastikowych pojemników, torebek foliowych czy lodówki.

Planując letni posiłek poza domem warto pomyśleć o odpowiednim zapakowaniu jedzenia. Plastikowy pojemnik, folia aluminiowa i papier pergaminowy pozwolą na przetransportowanie kanapki w nienaruszonym stanie. Nie ochronią jednak przed wysoką temperaturą w upalny, letni dzień. Dlatego lepszym wyborem są specjalnie pojemniki, torby termoizolacyjne, tzw. lunch bagi. Nowoczesne wersje tego śniadaniowego pudełka posiadają miejsce na specjalne wkłady chłodzące, które sprawią, że posiłki zachowają swój smak i właściwości odżywcze przez wiele godzin.

Dzięki trwałemu i estetycznemu wykonaniu, lunch bagi doskonale sprawdzają się jako pojemniki śniadaniowe i piknikowe. Zmieści się w nich zarówno kanapka, owoc, jogurt czy woda mineralna. Co więcej, niewielkie rozmiary nie przeszkodzą w zabraniu posiłku na wycieczkę pieszą lub rowerową, a eleganckie opakowanie sprawi, że lunch bag będzie modnym dodatkiem.

Reklama
(0)
Komentarze