Zaloguj
Reklama

II edycja kampanii edukacyjnej „Ciąża. Świadome macierzyństwo”

Autorzy: Warsaw Press
Kampania Ciąża świadome macierzyństwo
Fot. Warsaw Press
Kampania Ciąża świadome macierzyństwo
(0)

Sierpień rozpoczął się pod znakiem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Dziecko, ciąża i wyzwania związane z macierzyństwem stały się tematem najnowszej kampanii przygotowanej przez Warsaw Press.

Reklama

Całość ukaże się w prasie, jako specjalny dodatek tematyczny dystrybuowany wraz z Gazetą Wyborczą i w Internecie. Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Instytut Matki i Dziecka. Twarzą kampanii została Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Partnerem medialnym kampanii zostały fozik.pl, forumpediatryczne.pl, forumginekologiczne.pl

O tym, jakie wyzwania stoją przed współczesną ginekologią, a także o problemach, z którymi borykają się przyszli rodzice, opowiedzieli na łamach kampanii Prof. Dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś – Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz dr n. med. Iwona Szymusik z I Katedry Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM.

Poruszając problematykę, związaną z prawidłowym rozwojem dziecka, nie sposób pominąć tematu prawidłowo zbilansowanej diety. Na temat rozszerzenia diety malucha, a także roli niezbędnych składników, wpływających na zdrowie i rozwój dziecka, przeczytacie Państwo na stronie 3.

Przemyśleniami na temat macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety, podzieliła się na łamach kampanii Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, blogerka, miłośniczka podróży, a przede wszystkim – mama dwójki dzieci.

Pośród tematów, związanych ze świadomym macierzyństwem, poruszona została kwestia karmienia piersią. Ile powinien trwać ten proces? Jakie znaczenie ma dla rozwoju dziecka? W jaki sposób naturalnie wspomóc laktację?  „Big Five”, czyli wielka piątka dla zdrowia. O kluczowych składnikach, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka i zdrowia mamy, opowiedział dr n. med. Tomasz Maciejewski – Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa IMiD.

1000 pierwszych dni dla zdrowia dziecka – dlaczego to kluczowy okres? O diecie oraz składnikach odżywczych, istotnych zarówno dla mamy, jak i dziecka opowiedziała Joanna Pindral – Specjalistka dr. Żywienia edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” . Produkty bezpieczne dla dziecka – czym należy kierować się przy ich wyborze i na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać, informacji na temat rekomendowanych artykułów dziecięcych? Odpowiedzi na pytania udzieliła Aleksandra Świeboda – Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy Instytutu Matki i Dziecka.

Całość dostępna online: http://warsawpress.com/projekty/ciaza090717.pdf

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze