Zaloguj
Reklama

GIF wycofuje ze sprzedaży Aspirin Effect, Syntarpen i Tobrosept-DEX

Leki
Fot. Panthermedia
Leki
(0)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny decyzją z dnia 17.01 wycofuje ze sprzedaży leki Aspirin Effect i Syntarpen oraz decyzją z dnia 18.01 lek Tobrosept-DEX.

Reklama

Aspirin Effect jest lekiem stosowanym w przypadku dolegliwości bólowych np. bólu głowy, zębów, mięśni, stawów, pleców oraz w przeziębieniu, gorączce i grypie. Powodem wycofania z obrotu leku jest stwierdzenie wady jakościowej polegającej na nieszczelności saszetek z lekiem.

Syntarpen jest lekiem stosowanym w zakażeniach wywoływanych przez gronkowce, jak: zakażenia skóry i tkanek miękkich (czyraczność), zakażenia dolnych dróg oddechowych, oraz przy ropnych powikłaniach pooparzeniowych i pooperacyjnych. Decyzja o wycofaniu leku została podjęta w związku ze stwierdzeniem w badaniach stabilności przekroczenia dopuszczalnego limitu w parametrze „zawartość substancji pokrewnych”.

Natomiast lek Tobrosept-DEX występujący pod postacią kropli do oczu jest stosowany w profilaktyce i leczeniu stanów zapalnych oraz w profilaktyce zakażeń oka po operacji usunięcia zaćmy. Przyczyną wycofania leku z obiegu jest uzyskanie w próbie archiwalnej wyniku poza specyfikacją dla parametru: zawartość tobramycyny.  

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze