Zaloguj
Reklama
(5)

Dopalacze są substancjami, które mogą mieć psychoaktywne działanie. Ich skład nie jest dobrze znany, czasem trudno przewidzieć efekt ich działania.

Reklama

Rząd ma zamiar w błyskawicznym czasie wprowadzić w życie prawo zakazujące sprzedaży dopalaczy. Przedstawiciele różnych partii politycznych złożyli w tej sprawie własne projekty. Cel jest jeden, zakazać sprzedaży dopalaczy w Polsce.

Premier Donald Tusk w liście do Jose Manuela Barroso (przewodniczącego Komisji Europejskiej) przedstawia sytuację Polski oraz planuje poruszenie tej kwestii na forum Rady Europy. Dyskusję przeprowadzonoby w gronie wszystkich państw członkowskich UE. Rządowy projekt w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących dopalaczy trafił do nadzwyczajnej komisji. W tej chwili w kraju zarządzono zakaz handlu dopalaczami.

Zatrzymano już 45 osób, które ten zakaz złamały. Liczba zatrzymanych z dnia na dzień wzrasta. Rząd ma poważny problem do rozwiązania. Sprzedawcy schodzą do podziemia, licząc na dalsze zainteresowanie młodych ludzi dopalaczami.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze