Zaloguj
Reklama

Finisz dla dopalaczy

Narkotyki
Fot. ojoimages
Narkotyki
(5)

Dopalacze są substancjami, które mogą mieć psychoaktywne działanie. Ich skład nie jest dobrze znany, czasem trudno przewidzieć efekt ich działania.

Reklama

Rząd ma zamiar w błyskawicznym czasie wprowadzić w życie prawo zakazujące sprzedaży dopalaczy. Przedstawiciele różnych partii politycznych złożyli w tej sprawie własne projekty. Cel jest jeden, zakazać sprzedaży dopalaczy w Polsce.

Premier Donald Tusk w liście do Jose Manuela Barroso (przewodniczącego Komisji Europejskiej) przedstawia sytuację Polski oraz planuje poruszenie tej kwestii na forum Rady Europy. Dyskusję przeprowadzonoby w gronie wszystkich państw członkowskich UE. Rządowy projekt w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących dopalaczy trafił do nadzwyczajnej komisji. W tej chwili w kraju zarządzono zakaz handlu dopalaczami.

Zatrzymano już 45 osób, które ten zakaz złamały. Liczba zatrzymanych z dnia na dzień wzrasta. Rząd ma poważny problem do rozwiązania. Sprzedawcy schodzą do podziemia, licząc na dalsze zainteresowanie młodych ludzi dopalaczami.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze