Zaloguj
Reklama

Dieta z NFZ dla każdego – nowy program Narodowego Funduszu Zdrowia

Sałatka warzywna
Fot. panthermedia
Sałatka warzywna
(0)

Od niedawna każdy z nas może skorzystać z opcji uzyskania darmowego programu diety opracowanego przez ekspertów na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak uzyskać dostęp do programu dietetycznego?

Reklama

Do niedawna specjalistyczna dieta opracowana przez dietetyka stanowiła niemały wydatek. W związku z tym wiele osób wolało korzystać z często niesprawdzonych porad dietetycznych dostępnych w Internecie. Naprzeciwko wyszedł… Narodowy Fundusz Zdrowia, na zlecenie którego rzesza dietetyków ruszyła do opracowywania planów żywieniowych. Pod adresem https://diety.nfz.gov.pl/ dla zalogowanych użytkowników dostępne są 3 jadłospisy tzw. diety DASH – odpowiednio o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kalorii. Zalogowaniu użytkownicy otrzymują dostęp do 14-dniowego planu żywieniowego.

Czym jest dieta DASH?

Dieta DASH uznawana jest za jedną za najzdrowszych diet na świecie, co potwierdzają opinie ekspertów z zakresu żywienia i dietetyki. DASH (z ang. Dietary approaches to stop hypertension) to plan żywieniowy pomagający w walce z nadciśnieniem stanowiącym jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Dieta DASH, jak zaznaczają eksperci, jest przeznaczona dla osób, które lubią jeść, ponieważ bazuje na 3 głównych posiłkach wzbogaconych o 4 przekąski. Mottem diety DASH jest „mniej soli, mniej przetworzonych produktów”, w związku z czym w jadłospisach dominują świeże owoce, warzywa, chudy nabiał i produkty pełnoziarniste. 

Na ten dzień w serwisie zarejestrowało się już ponad 20 tysięcy osób. Dołącz i Ty!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze