Zaloguj
Reklama

Depilacja miejsc intymnych: w jaki sposób to robić?

Depilacja okolic bikini
Fot. panthermedia
Depilacja okolic bikini
(0)

Depilacja miejsc intymnych stała się czymś, bez czego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Jak skutecznie usuwać włoski z miejsc intymnych w taki sposób, aby nie wywoływać podrażnień?

Reklama

Włosy rosnące w okolicach miejsc intymnych są silniejsze niż te, które rosną na głowie, rękach, nogach. W związku z tym należy wybrać odpowiedni sposób depilacji.

Najprostszym i stosunkowo skutecznym sposobem jest stosowanie maszynki do golenia – użycie delikatnego kremu do golenia i maszynki może być skuteczne, jednak należy zaznaczyć, że łatwo o podrażnienia okolic intymnych.

Warto więc po goleniu zastosować balsam bez alkoholu, który nawilży podrażnioną skórę. Minusem tego sposobu depilacji jest możliwość późniejszego wrastania włosków. Warto wypróbować pastę cukrową – depilacja z jej użyciem co prawda może być nieco bardziej bolesna (należy oderwać plaster z zaschniętą pastą cukrową), natomiast metoda ta pozwala na usunięcie włosków wraz z cebulkami, a to zapewnia wolniejsze ich odrastanie.

Podobne działanie wykazuje wosk – tu również stosujemy specjalne paski (tym razem nasączone woskiem), które należy energicznie oderwać ze skóry.

Na rynku dostępne są specjalne kremy do depilacji, które uszkadzają mostki keratynowe włosów, powodując ich „odpadnięcie”. Niestety, kremy mogą podrażniać wrażliwą skórę miejsc intymnych, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie próby uczuleniowej.

Ci, którym niestraszny ból, mogą sięgnąć po depilator – usuwanie włosków z silnie ukrwionych miejsc intymnych przy użyciu depilatora nie jest najprzyjemniejsze, ale zapewnia stosunkowo długo utrzymującą się gładką skórę. Jeśli zależy nam na długotrwałym usunięciu owłosienia, warto rozważyć depilację laserową w salonie kosmetycznym. Przeciwwskazaniami do jej przeprowadzenia są m.in. ciąża, karmienie piersią, bielactwo, aktualnie przebiegająca infekcja bakteryjna czy grzybicza.

Poza plusami depilacji należy zaznaczyć, że istnieje również pewien duży minus – usuwanie owłosienia z okolic intymnych sprzyja bowiem infekcjom okolic intymnych, co wynika z naruszenia pH. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę i stosowanie odpowiednich preparatów do mycia wrażliwych okolic intymnych. Pamiętajmy, że żadna metoda nie jest idealna, a ta, na jaką się zdecydujemy, musi być dostosowane do nas samych.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze