Zaloguj
Reklama

Alergik robi porządki

Autorzy: treść: Futute PR, zdjęcia: ojoimages
Sprzątanie
Fot. ojoimages
Sprzątanie
(5)

Duszności, kichanie, zatkany nos - alergicy nie mają łatwo. Wbrew powszechnej opinii bardziej uczulają nas kurz i roztocza, niż pyłki traw i drzew, a w naszych mieszkaniach jest średnio 5 razy więcej kurzu niż na wolnym powietrzu.

Coraz częstsze są również wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne na kosmetyki i chemię domową.W obliczu tego, sprzątanie dla alergików może wiązać się z dużym dyskomfortem. Na odsiecz przybywają najnowocześniejsze technologie oraz złote rady naszych babć. Łącząc te dwie rzeczy, możemy ograniczyć przykre objawy podczas codziennych obowiązków.

Reklama

Odkurzanie

Wybór odkurzacza wydaje się być prostą sprawą – najczęściej zwracamy uwagę na cenę, wygląd, moc i wagę sprzętu. Jeśli jesteś alergikiem, musisz jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim system filtracji. Wiele urządzeń potrafi usuwać kurz. Prawdziwą sztuką jest maksymalnie skuteczne zamknięcie kurzu we wnętrzu odkurzacza, dlatego warto wybrać urządzenie z najbardziej zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, nawet, jeśli nie zawsze oznacza to niską cenę. Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter) jest najskuteczniejszy z dostępnych na rynku.

Dzięki unikatowym rozwiązaniom nowoczesne odkurzacze gwarantują 100% ochronę przed niekontrolowanym wydostawaniem się powietrza z komory silnika. Wydmuchiwane powietrze musi pokonać drogę przez cały system filtracyjny zanim stanie się idealnie czyste. Części obudowy dopasowane są tak precyzyjnie, że komora silnika pozostaje hermetycznie zamknięta.

Pranie

Czasy się zmieniły i na szczęście nie jesteśmy już skazani na starą Franię lub, co gorsza, balię i tarę. Nowoczesne pralki posiadają wiele funkcji, które są wybawieniem dla każdego alergika. Wypłukaną do czysta odzież gwarantują, np. pralki Bosch wyposażone w czujniki AquaSensor. Promień podczerwieni sprawdza czystość wody, a system elektroniczny decyduje, jak długo ma trwać cykl płukania.

Dzięki temu z płukanego prania usuwane są wszelkie pozostałości proszku, a wypraną w ten sposób odzież mogą nosić nawet osoby mające wrażliwą skórę lub alergię na środki chemiczne. Jeśli zdecydujemy się na model bez funkcji AquaSensor, dobre płukanie zagwarantuje nam także opcja Woda Plus. Pralka w trakcie takiego trybu pracy pobiera dwa dodatkowe litry wody i dokładnie wypłukuje detergenty.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze