Zaloguj
Reklama

Powiększanie piersi

Biust
Fot. ojoimages
Biust
(0)
Powiększanie piersi
Reklama

Wielkość i wygląd piersi jest sprawą indywidualną. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg powiększania piersi, gdyż chcą one wyglądać seksownie. Chirurg, który będzie ten zabieg wykonywał powinien zachować zdrowy rozsądek i kierować się dobrem pacjentki. Przed datą zabiegu kobieta powinna mieć wykonane wszelkie niezbędne badania, ważne jest także by znajdowała się w dobrej kondycji psychicznej.

Kluczową kwestia w przypadku zabiegu powiększania piersi jest zachowanie ich odpowiedniej proporcji, dobierane są one do wzrostu, wieku pacjentki a także szerokości i kształtu klatki piersiowej. Pamiętajmy o tym, że zbyt duże piersi u bardzo drobnych i szczupłych kobiet nie będą wyglądały ładnie. 

Wśród osób, które mogą się poddać zabiegowi powiększania piersi są m.in.: kobiety z małymi piersiami, młode kobiety u których piersi nie wykształciły się, ale także panie, które chcą podkreślić swoją kobiecość. 

Powiększanie piersi - Objawy i przebieg

Do powiększania piersi używane są implanty. Zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę w szpitalu bądź sprawdzonym ośrodku. W większości przypadków do wypełnienia piersi używane są protezy silikonowe, gdyż nie wchodzą one w reakcję z płynami ustrojowymi oraz tkankami organizmu. Są dla niego obojętne. Wokół implantu wytwarza się bardzo cienka, delikatna torebka włóknista, która izoluje go od otaczających tkanek. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska i ustalenie czy:

  • kobieta na coś choruje,
  • zażywa jakieś leki,
  • jest alergiczką,
  • czy w przeszłości przechodziła jakieś zabiegi,
  • jaki rozmiar i kształt piersi chciałaby uzyskać.


Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie podstawowych badań. Lekarz powinien poinformować o tym jak będzie przebiegał zabieg, czy może mu towarzyszyć ból i jakie niedogodności pojawią się po zabiegu. Ostateczną decyzję o zabiegu powiększenia piersi podejmuje kobieta.

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze