Zaloguj
Reklama

Herbatki instant dla niemowląt i małych dzieci

Karmienie dziecka
Fot. ojoimages
Karmienie dziecka
(5)
Reklama

Jeżeli niemowlę lub małe dziecko wymaga dodatkowego dopajania (poza wypijanymi standardowymi posiłkami mlecznymi), zaleca się zwykle tzw. herbatki instant.

Herbatki instant - Objawy i przebieg

Granulowane herbatki instant (np. BoboVita, Hipp, Kruger itp.) są produktem dostosowanym składem do potrzeb niemowląt i małych dzieci. Ich największe atuty to:
- niska kaloryczność (średnio ok. 18-19 kcal w 100 ml gotowego płynu w porównaniu do ok. 35-50 kcal w 100 ml soku owocowego) - zapobiega to nadmiernemu przyrostowi masy ciała dzieci
- brak w składzie cukru krystalicznego (sacharozy) - w zamian są maltodekstryny lub dekstroza - jest to bardzo korzystne dla profilaktyki próchnicy
- brak konserwantów, sztucznych barwników i dodatków smakowych

Kiedy udać się do lekarza i leczyć

Zasięgnij porady pediatry lub lekarza rodzinnego, jeżeli chcesz dopajać swoje dziecko. W wielu przypadkach dopajanie nie jest konieczne.

Herbatki instant - Leczenie

W przypadku konieczności dopajania dziecka - wybieraj dostępne w sklepach lub aptekach preparaty renomowanych firm, gwarantujące bezpieczeństwo i odpowiedni skład. Przyzwyczajaj dziecko do picia czystej wody, unikaj podawania słodzonych płynów, zwłaszcza na noc. Pamiętaj o regularnym myciu zębów i dziąseł dziecka.

Piśmiennictwo

Bibliografia:

"Żywienie dzieci zdrowych i chorych" Socha J. (red.), PZWL, Warszawa 1998

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze