Kobieta
5 potencjalnych przyczyn kobiecych problemów z włosami
Piękne, zdrowe włosy to atrybut kobiecości, dlatego wiele z nas gdy zauważy, że fryzura traci objętość a kosmyki witalność zaczyna panikować. Sięgamy wówczas bezkrytycznie po różne, reklamowane produkty wierząc bezgranicznie w ich skuteczność zamiast poszukać źródła naszych problemów z włosami i zgłosić się po pomoc do specjalisty. Oto 5 z wielu przyczyn, które mogą mieć znaczący wpływ na osłabienie i wypadanie włosów u kobiet.
Czym jest feminizm?
Artykuł ten powinien zaczynać się od definicji słowa feminizm. Aczkolwiek feminizm zdefiniować jest bardzo trudno. Encyklopedia PWN mówi, że jest to „nazwa bardzo szerokiego ruchu o charakterze politycznym, społecznym, kulturowym i intelektualnym, którego różne orientacje, szkoły, teorie i badania łączy wspólne przekonanie, że kobiety były i są przedmiotem dyskryminacji”.
Dramatyczny wzrost liczby ofiar przemocy domowej – rozwiązaniem kosmetyki naturalne?
Przemoc domowa to temat, o którym w natłoku spraw związanych z obecną sytuacją niestety często zapominamy. Tymczasem liczba ofiar tego rodzaju przemocy drastycznie się zwiększyła od rozpoczęcia kwarantanny – mówi się o wzroście nawet o 40%. Jest to problem, na który nie można przymknąć oka, trzeba zacząć działać. Na jeden z fenomenalnych pomysłów na to, jak można pomóc ofiarom, wpadła 17-letnia Krysia.
5 sposobów na pomoc innym w dobie koronawirusa
Obecna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Zostajemy w domu, zastanawiamy się, jak to się wszystko potoczy, a przede wszystkim, kiedy się skończy. W tym szczególnym czasie warto pomyśleć o innych i o tym, co możemy dla nich zrobić. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na tego rodzaju wolontariat w czasie pandemii.
- Reklama
Mydlnica lekarska, piwo i owies – natura na piękne włosy
Wielu z nas poszukuje sposobów na zdrowe i piękne włosy. Nie tylko suplementacja diety preparatami witaminowymi odgrywa kluczową rolę. Prawidłowa pielęgnacja to również klucz do sukcesu.
Jak chronić wzrok latem?
Letnie słońce pozwala nie tylko na uzyskanie pięknej opalenizny. Promienie słoneczne oddziałują również na nasze oczy. Jak skutecznie chronić wzrok?
Spanie przy włączonym telewizorze bądź przy świetle może skutkować otyłością
„Kobiety, uważajcie! - spanie przy włączonym telewizorze lub przy świetle może mieć negatywny wpływ na przyrost masy ciała”. Jest to jeden z wniosków z obszernych badań dotyczących prawie 44 tysięcy kobiet, które powstały w USA.
Leki nasenne – o czym należy pamiętać, gdy je zażywamy
Kłopoty ze snem często są skutkiem stresu, nerwowego trybu życia czy niejednokrotnie schorzeń, których objawem są zaburzenia w rytmie dobowym. Sięganie po leki nasenne ma pomóc zapewnić spokojny, regenerujący sen. O czym należy pamiętać, gdy stosujemy leki nasenne?
Nutrigenetyka i nutrigenomika, czyli innowacyjne rozwiązania w żywieniu człowieka
Każdy człowiek ma osobniczy genom, czyli określony dla siebie układ genów. Badania dotyczące żywienia człowieka dzięki rozwojowi techniki molekularnej pozwoliły na rozwój takich dziedzin, jak nutrigenetyka i nutrigenomika, nauki badające zależności pomiędzy składnikami diety a ich oddziaływaniem na dany organizm i jego funkcjonowanie. Daje to w perspektywie możliwość doboru diety indywidualnie na podstawie badań genetycznych.
Komórki macierzyste jako popularna metoda upiększania
Współczesna medycyna regeneracyjna oparta jest przede wszystkim na wykorzystaniu autologicznego materiału pacjenta. Technika ACA (autologiczny koncentrat tkanki tłuszczowej) stanowi proste i szybkie rozwiązanie do pobierania i przetwarzania materiału niejednorodnego, jakim jest tkanka tłuszczowa. Terapia ACA SVF opiera się na połączeniu komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu pacjenta wraz z osoczem bogatopłytkowym o wysokim stężeniu. Celem tej krótkiej terapii jest silna regeneracja skóry na wszystkich jej poziomach.
- Reklama
Dlaczego mamy ufają mamom?
W momencie, kiedy kobieta zostaje mamą, stara się jak najlepiej zatroszczyć się o swoje dziecko. W różnych źródłach szuka informacji, opinii i rekomendacji, co jest najlepsze dla jej dziecka. Dlaczego dla kobiety oprócz zaleceń lekarzy liczą się wskazówki innych mam i z czego wynika, że doświadczona mama z podobnymi problemami jest dla niej wiarygodnym źródłem informacji?
Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy. Recenzja książki Anny Dziewit-Meller
Heńka Pustowójtówna, Świętosława, Jadwiga Andegaweńska, Zofia Stryjeńska to jedne z wielu ciekawych, kobiecych postaci, które przedstawia Anna Dziewit-Meller w książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy.”
II edycja kampanii edukacyjnej „Ciąża. Świadome macierzyństwo”
Sierpień rozpoczął się pod znakiem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Dziecko, ciąża i wyzwania związane z macierzyństwem stały się tematem najnowszej kampanii przygotowanej przez Warsaw Press.
Bądź świadomą mamą! Jedząc zdrowo dbasz o zdrowie swoje i swojego dziecka
Właściwe żywienie w ciąży ma zbawienny wpływ na zdrowie matki i rozwijającego się w jej łonie dziecka. Dieta bogata w odpowiednie substancje odżywcze, mikro- i makroelementy, pozwoli przyszłej mamie cieszyć się nie tylko dobrym samopoczuciem i zdrowiem, lecz także prawidłowym rozwojem jej dziecka. Będzie też wsparciem w budowaniu odporności i ochroną przed infekcjami.
Czynniki wpływające na atrakcyjność seksualną
Istnieją osoby po prostu atrakcyjne. Niektórzy ludzie emanują „tym czymś” i niekoniecznie ma to związek z wyglądem zewnętrznym, nienaganną figurą czy idealną cerą. Oczywiście istnieje szereg zachowań zwiększających naszą atrakcyjność seksualną, niebagatelną rolę odgrywa tutaj psychologia i mowa ciała. Istnieją jednak pewne czynniki zaprogramowane ewolucyjnie, z których nie do końca zdajemy sobie sprawę - wydarzają się bowiem na poziomie naszej podświadomości, ale mają niebagatelny wpływ na postrzeganie potencjalnych partnerów.
Jak schudnąć po 50-tce?
Wiele kobiet po 50-tym roku życia skarży się na przyrost masy ciała, który nie wiąże się ze zwiększonym spożyciem żywności lub na trudności w odchudzaniu. Pojawiają się problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, a stosowanie diet nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Głównymi przyczynami kłopotów w walce ze zbędnymi kaloriami po 50-tce są zmiany hormonalne. Co robić, aby w każdym wieku cieszyć się dobrą kondycją i zgrabną figurą?
Czy Polki czują się spełnione w swoich rolach społecznych?
Być partnerką, żoną, przyjaciółką, koleżanką, matką, siostrą, córką, pracownikiem, gospodynią domową, a jednocześnie pozostać kobietą. Odpowiadać na potrzeby innych, ale znajdować czas dla siebie – na odpoczynek, pielęgnację urody, rozwój zawodowy i osobisty. Czy nam się to udaje?
Rak piersi, nowotwór piersi - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie
Liczba zachorowań na nowotwory złośliwe piersi w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła ponad dwukrotnie. W tym alarmującym trendzie można jednak zauważyć, że rozwój profilaktyki raka piersi i wzrost świadomości kobiet skutkuje większą wykrywalnością choroby w jej wczesnym stadium, co przekłada się na spadek współczynnika śmiertelności.* Jakie badania profilaktyczne wykonywać? W jaki sposób i jak często przeprowadzać samobadanie piersi, które jest podstawowym elementem profilaktyki raka sutka? Odpowiedzi na te pytania otwierają nas na to, co najlepsze dla piersi.
Polki a menopauza - jak sobie z nią radzimy?
Raport ARC Rynek i Opinia „Polki a menopauza 2016” przedstawił przekonania kobiet dotyczące menopauzy i sposobów na walkę z jej dolegliwościami. Jak sobie z nią radzimy? Czy wiemy wszystko na jej temat? Przekonajmy się.
Kobiety nauki oczami Europejczyków
Zmiany społeczne i polityczne przełomu XX i XXI wieku sprawiły, że udział kobiet w obszarze nauki z roku na rok jest coraz większy. Jednak mimo poprawiającej się sytuacji zarówno w Polsce, jak i Europie, mamy do czynienia z problemem sporych rozbieżności między reprezentacją kobiet a mężczyzn w działalności badawczej i naukowej. Zwraca na to uwagę Komisja Europejska, która monitoruje zmiany w poszczególnych krajach. Niepokój budzi również fakt, że od 1990 roku do 2010 roku odsetek kobiet-badaczek wzrósł jedynie o 3 procent (z 26 proc. do 29 proc.).