Zaloguj
Reklama

Zimowe wojaże swobody duchowej

Autorzy: Marcin Maćkowiak
Rękawiczki
Fot. Panthermedia
Rękawiczki
(0)

Istotną sprawą w zimie na pewno jest odpowiednie ubranie, zatem musimy dbać o swój ubiór, który jest podstawą naszego zdrowia. Trzeba się ciepło ubierać, czapka, szalik swetr, skarpetki od babci...

Reklama

Podstawa to tez klimat, czyli wskazane by były oliwki, kremy ochronne, pomadki na usta. Ważne też budować sobie zimową dietę najlepiej pod postacią odpowiednich witamin w pokarmach, jakaś dieta, preferowane różnorodność składników pokarmowych.

Świeże powietrze, uprawianie sportu pod postacią np spacerków, może jakieś zawodu wspólne z rodzina, zjeżdżanie na sankach obowiązkowe. Bieganie będzie lekko utrudnione, bo np. śnieg może pokazać swoje tzn. w tamtym roku przebiśniegi musiały pokazać klasę, bo było się przez co przebijać. Poza tym nie ma nic lepszego niż powrót po wojażach zimowych napić się ciepłej herbaty, ewentualnie czekolady i rozkoszować się tak piękną kołdrą Matki Natury.

W domu można między innymi rozpocząć ćwiczenie gimnastyczne wzmacniające, no z rodziną. Codzienny ruch poranny, ćwiczenia wzmacniające, rozciągające pozwolą nam na utrzymywanie odpowiedniej pozycji ciała i zapewnią lepszą kondycję. Wskazane by były również kąpiele w domu, gorąca woda, ciepła - zależy kto, jaką lubi - rozkoszując się widokiem za oknem. Oprócz takich wojaży ważny jest też odpoczynek. 8 godzin snu pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i zapewni regeneracje organizmu. Należy też jeść m.in. truskawki, porzeczki, maliny: zawierają witaminę C, pobudzającą produkcję interferonu zwalczającego wirusy.

fot. panthermedia

Wydaje nam się, że zimą możemy pić mniej, bo nie pocimy się tak mocno jak latem. To błędne przekonanie, bo większość czasu spędzamy w pomieszczeniach z suchym i gorącym powietrzem, które wysusza błony śluzowe, aż pieką oczy i drapie w gardle. Poza tym, organizm trzeba nawadniać przez cały rok, bo codziennie tracisz w związku z jego normalnym funkcjonowaniem wodę stanowiącą 1–2% wagi twojego ciała. Uzupełniajmy ten ubytek. 

Reklama
(0)
Komentarze