Zaloguj
Reklama

Zimo, Zimo, Nie przemijaj

Autorzy: Marcin Gnitecki
Jazda na snowboardzie
Fot. Pantherstock
Jazda na snowboardzie
(0)

Zima, to wspaniały czas, którym Matka Natura okrywa Ziemię swoim białym płaszczem. Jednak wskutek białego puchu na Ziemi rośnie zagrożenie utratą zdrowia, przeziębień i kaszlu oraz złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest ubieranie się.

Reklama

Najlepiej na cebulkę, żeby wiedzieć, co i jak, kiedy. Zabezpieczenie witaminowe też jest ważne, trzeba pić soki owocowe, ewentualnie brać jakieś preparaty witaminowy, pić herbatę, która zawiera dużo witaminy C. Dodatkowo trzeba też uzupełniać organizm w wodę.

Odpowiedni odpoczynek, to przede wszystkim spacery również po białym puchu. Najlepiej tak 2-3 godzinki i odpowiednia muzyka. Relaks gwarantowany :) Istotną sprawą jest też sen. Trzeb spać minimum 8 godzin, żeby organizm się zregenerował.

Moja babcia stosowała również stare metody typu wyciągi z cebuli, syrop z lipy, syrop z pokrzywy. Też skutkowało. Pamiętaj też o napojach. Wszelkie gazowane i sztuczne napoje działają zdecydowanie negatywnie. Przez nie twój brzuch traci jędrność. Podnosi się w twoim organizmie poziom cukru, co może prowadzić do fatalnych w skutkach chorób. W wieku 50 lat nie chcesz się chyba dowiedzieć, że masz cukrzycę, albo problemy z cholesterolem. Każdy produkt z masą konserwantów i podejrzanych E-składników to potencjalna choroba albo krótsze życie.

Zadbaj o swoją przyszłość już teraz i postaw na wszystko co zdrowe i świeże. Zwłaszcza zimą, kiedy twój organizm musi być świeży i pełen energii. Daj mu to, co najlepsze.Kwestia dyskusyjna jest o szczepionkach - ale to już indywidualna sprawa. Na pewno trzeba unikać jak ognia poczekalni w przychodniach zdrowia. Tam jest źródło bakterii. Ale przede wszystkim cieszyć się z tego, że za oknem śnieg i Mikołaj już leci z prezentami, do każdego z nas.

Najodpowiedniejszym prezentem dla nas to po prostu zdrowie. I tego też życzę. 

Reklama
(0)
Komentarze