Zaloguj
Reklama

Zdrowy dzień

Autorzy: Informacja prasowa: Bakalland
Uśmiech
Fot. ojoimages
Uśmiech
(5)

Jedzenie jest jedną z największych przyjemności naszego życia. Ale to nie tylko przyjemność, ale także sztuka dostarczenia organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Warto zdać sobie sprawę, że to, co zjadamy w wielkim stopniu wpływa na nasze zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby zgrać sposób życia z jedzeniem tak, aby tworzyły harmonijną całość.

Reklama

 

1. Zacznijmy już od śniadania.
Ważne jest, aby dobrze zacząć nasz dzien. Śniadanie powinno nas obudzić, powinno być energetyzujące. Unikajmy na śniadanie węglowodanów, gdyż wywołują senność. Zapomnijmy więc o ziemniakach, pasztecikach i rogalikach. Miska świeżych lub suszonych owoców z chudym jogurtem, pełnoziarnisty tost i szklanka soku, płatki wieloziarniste z mlekiem, owocami i orzechami to wyśmienity pomysł na pobudzające do życia i zdrowe śniadanie. Po takim posiłku będziemy naładowani energią na kilka godzin.

Fot. ojoimages

2. Stres w pracy
Wszyscy od czasu do czasu jesteśmy narażeni na stres – jest on nieodłącznie związany ze współczesnym trybem życiem i nie sposób go uniknąć. Przemyślana dieta dostarczy nam energii – potrzebnej, by stawić czoła przeciwnościom. W chwilach stresu czy napięcia często sięgamy po pokarmy bogate w tłuszcz i cukier. Słodkie rzeczy działają uspokajająco, gdyż wyzwalają insulinę i podnoszą poziom serotoniny w mózgu. Bądźmy więc przygotowani i miejmy pod ręką np. w szufladzie biurka tzw. antystresową przekąskę – np. torebkę z mieszanką orzechów i suszonych owoców. Ta prosta i smaczna przekąska nie tylko dostarczy organizmowi sporo energii i białka ale także ma korzystny wpływ na serce.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze