Zaloguj
Reklama

Zatrzymanie wody w organizmie

Autorzy: Informacja prasowa: NaturHouse
Aktywność fizyczna
Fot. ojoimages
Aktywność fizyczna
(5)

Nasz organizm składa się w ok. 75% z wody. Jest ona niezbędna do codziennego funkcjonowania, wpływa na naszą efektywność – umysłową i fizyczną. Czasem jednak, nadmiar wody przeszkadza, powodując opuchnięcia i nieprzyjemne uczucie ciężkości. Jak sobie z tym poradzić?

Reklama

Problem wzmaga się zwłaszcza latem, gdy temperatury rosną, a wilgotność powietrza spada. Wtedy właśnie puchną nogi i kostki, puchną dłonie, przybywa centymetrów w okolicy bioder i ud, a co najgorsze zaczynamy zauważać obrzęki na twarzy. Co jest przyczyną? Utarło się, że woda w organizmie gromadzi się gdy dostarczamy jej zbyt mało z zewnątrz, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Wpływ na to mają także hormony, faza cyklu miesiączkowego, wysiłek fizyczny (po treningu paradoksalnie ważymy więcej!), spożywane potrawy (sól, słodycze, alkohol).

Ilość płynów wypijanych w normalnych warunkach, w lecie staje się niewystarczająca, gdyż utrata jest znacznie większa: mocniej się pocimy, nasilona jest utrata wody z wydychanym powietrzem, czy też parowanie przez skórę mocniej eksponowaną i narażoną na działanie promieni słonecznych. Jak z tym walczyć? Beata Prusińska, dietetyk  radzi: „Podstawowym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości wypijanej wody, jednak nie liczmy na zbyt szybki efekt, dajmy organizmowi czas na przestawienie się.”

Lato sprzyja również podróżowaniu, jest to niezwykle przyjemne, ale gdy podczas urlopu nie możemy założyć butów, lub ciężko nam wcisnąć się w spodnie, wszystko traci swój urok. „Istnieje jednak doskonałe rozwiązanie dla takiej niekomfortowej sytuacji, jeśli za wspomniany stan rzeczy jest odpowiedzialny lot samolotem lub nasze zamiłowanie do poznawania nowych smaków - potraw często z dużą ilością soli, ostrych lub nieznanych nam przypraw, rozwiązanie jest jedno: FLAWONOIDY ROŚLINNE, podpowiada Beata Prusińska.

Fot. ojoimages

Za co odpowiadają flawonoidy i jak działają? Mają zbawienny wpływ na zastoje krążeniowe powstające podczas lotów samolotem, gdy mamy do czynienia ze zbyt gwałtowną zmianą ciśnień podczas startu czy lądowania, ale też statycznej pozycji ciała podczas całego lotu. Doskonale usprawniają drenaż limfatyczny, co w znacznym stopniu wpływa na redukcję znienawidzonego cellulitu. Gdzie znaleźć wspomniane flawonoidy? Ich źródłem są owoce takie jak winogrona, borówki, jagody, cytrusy i wiele innych posiadających dość dużą ilość drobnych pestek lub ziarenek, jednak nie wystarczy wprowadzić do codziennego menu wspomniane owoce, aby uzyskać efekt usuwania nagromadzonych płynów, zadziałać muszą skoncentrowane wyciągi lub ekstrakty zawarte m.in. suplementach diety.

Reklama
(5)
Komentarze