Zaloguj
Reklama

Zabawy ruchowe z maluszkiem

Autorzy: Anna Szewczyk, zdjęcia: ojoimages
Zabawy ruchowe  z  maluszkiem
Fot. ojoimages
(5)

Aby mama mogła bawić się za pomocą zabaw ruchowych musi sprawdzić czy jej maluszek nie ma problemów z rozwijaniem tak aby mógł bez problemu wykazywać się w zabawach ruchowych.

Reklama

Każda mama musi mieć rozeznanie kiedy jej dziecko jest gotowe do zabaw ruchowych, które odgrywają dużą rolę w życiu maluszka. Należy zadbać, aby dziecko podczas zabaw ruchowych miało swobodę podczas wykonywanych zabaw. Można mu to zapewnić ubierając go w odpowiedni i dopasowany strój przygotowany do ćwiczeń ruchowych. Jeśli nasz maluszek wymaga pieluszek to starajmy się mu również dobrać pieluszki wygodne do wspólnych zabaw ruchowych.

Przedstawiam zabawy ruchowe, które z innej strony pokażą świat mamy i jej dziecka

1. Zabawa z tekturą.

Wycinamy z tektury elementy służące do zabawy, np. kładka, którą okleimy taśmą klejącą po obu stronach kartonu. Możemy pomalować wkładkę, aby dziecko zainteresować i przekonać do zabawy wkładką teksturową. Dzięki tej zabawie nasz maluszek będzie miał pobudzoną koordynację stópek oraz pobudzać będzie jego dotyk.

2. Wspólne słuchanie muzyki oraz tańczenie.

Ta wspólna zabawa wpłynie na rozwój równowagi dziecka, który jest tak bardzo ważny na etapie rozwoju dziecka.

3. Zabawa zbieracze.

Układamy ulubione zabawki dziecka na podłogę. Następnie wspólnie z dzieckiem zbieramy dany przedmiot. Ta zabawa wpływa sprawność dziecka. Obserwujemy w jaki sposób nasze dziecko wykonuje czynność zbierania danego przedmiotu z podłogi.

  

4. Zabawa z piłką.

Ta zabawa doskonale wpłynie na samopoczucie naszego maluszka. Wykonujemy z dzieckiem zabawę starając mu pokazać się co ma wykonać. Dzięki tej zabawie nasz maluszek będzie dostrzegał przestrzeń i uruchomi mu się wyobraźnia, obserwacja.

Reklama
(5)
Komentarze