Zaloguj
Reklama

Wszystko o Zumbie

Autorzy: Katarzyna Kurek
Włosy
Fot. ojoimages
Włosy
(5)

Zumba – kto o niej nie słyszał, zapewne usłyszy i to już niedługo, ponieważ obecnie to najbardziej modna i pożądana forma ćwiczeń.

Reklama

Połączenie tańca latynoamerykańskiego z fitnessem, zostało rozpowszechnione za sprawą Alberto "Beto" Pereza (choreografa, instruktora tańca), który prowadząc zajęcia zapomniał muzykę do aerobiku i wykorzystał jego ulubione utwory muzyki latynoskiej, które słuchał w samochodzie.

Obecnie w każdym klubie fitness można zapisać się na zumbę, jednak zanim się to zrobi, warto poznać jej korzystny wpływ na zdrowie.

Podczas zajęć zumby wykorzystywane są rytmy z wielu gatunków muzyki (np. z salsy, samby, merengue, reggaetonu ), które są energiczne i z pewnością każdemu poprawią zarówno samopoczucie jak i humor.

Dodatkowo, układy taneczne są bardzo kobiece i z pewnością pomogą nabrać większej pewności siebie i wyzbyć się kompleksów. Jeśli uważasz, że zumba nie jest dla Ciebie – nic bardziej mylnego. Kroki są proste, tempo zmieniane z szybszego na wolniejsze.

Poza tym, istnieje kilka rodzajów. Przykładowo zumba gold – przeznaczona dla osób starszych lub zumbatomic – dla dzieci. Rodzaj wybranych zajęć zależy od własnych możliwości fizycznych. W zumbie wykorzystywane są ćwiczenia aerobowe – pomagające zrzucić zbędne kilogramy.

fot.ojoimages

Oczywiście, przy regularnym uczęszczaniu na zajęcia i racjonalnym odżywianiu. Energiczne ruchy wzmacniają mięśnie. Zumba jak każda aktywność fizyczna poprawia kondycję i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Wzmacnia kości i poprawia sprawność organizmu.

Jeśli chcesz pozbyć się stresu i negatywnych emocji to ćwiczenia są dobrym sposobem. Zumba ma tak wiele zalet, że pozostaje tylko wybrać wygodny strój i na jesienne wieczory wybrać się na zajęcia fitness, zamiast spędzać je przed telewizorem.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze