Zaloguj
Reklama

Wiosenne oczyszczanie organizmu

Autorzy: Alfa Nectar, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages
Joga
Fot. ojoimages
Joga
(0)

Wiosna kojarzy się z odrodzeniem, powstawaniem nowego życia. Tak jak niektóre zwierzęta, wielu z nas budzi się z „zimowego snu” – gruntownie sprzątamy mieszkanie i z niecierpliwością wyczekujemy nadchodzących zmian. Warto wiedzieć, że można je przyspieszyć robiąc porządek nie tylko w szafkach, ale i… w organizmie!

Reklama

Zanieczyszczenie wody i powietrza, stres, papierosy, zła dieta… Brzmi znajomo? To tylko kilka z wielu czynników, które wpływają na odkładanie się toksyn w organizmie. Substancje te mogą występować nie tylko – jak się ogólnie przyjęło – w wątrobie, ale i jelitach, stawach, płucach, a nawet włosach i skórze. Nieusuwane, mogą prowadzić do bardzo poważnych schorzeń, a nawet uszkodzenia narządów. Dlatego nasz organizm – tak samo jak nasz dom – powinien być regularnie czyszczony. Problem tkwi w tym, że nie zawsze wiadomo jak tego dokonać.

Przede wszystkim należy gruntownie przemyśleć styl życia oraz środowisko, w jakim żyjemy. Tłuste jedzenie spożywane w pośpiechu i brak ruchu to dwa największe grzechy na drodze do zdrowia. Dlatego przede wszystkim należy postawić na świeże warzywa oraz regularną aktywność fizyczną. Następnie, warto przeanalizować źródła naszego stresu. Jeżeli sport nie jest w stanie nas wystarczająco odprężyć, ukojenie z pewnością znajdziemy w medytacji lub jodze.

Pozbywanie się toksyn z organizmu musi być bardzo dobrze zaplanowanym procesem, dlatego najlepiej wcześniej zasięgnąć opinii ekspertów z tej dziedziny i dobrać najskuteczniejsze dla siebie środki wspomagające. Najkorzystniejsze będą te, które w naturalny sposób przyspieszą proces usuwania zbędnych substancji poprzez dostarczenie odpowiednich dla tego procesu witamin i minerałów.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze