Zaloguj
Reklama

Wielka Księga Zdrowia

Współautorzy: okładka: wydawnictwo Publicat
Wielka księga zdrowia
Fot. wyd. Publicat
Wielka księga zdrowia
(0)

Każdy z nas na co dzień zmaga się z wszelkiego rodzaju problemami dotyczącymi zdrowia. Nie każda sprawa wymaga od razu ingerencji lekarza oraz leczenia medykamentami. W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu mamy szybką możliwość sprawdzenia wielu dolegliwości.

Reklama

Jednak bogactwo wiedzy, które jest poruszane na forach internetowych nie zawsze jest adekwatne do rzeczywistości.

Porady umieszczane przez internautów, niekoniecznie zawsze są trafne. Dlatego polecam by sięgnęli Państwo do Wielkiej Księgi Zdrowia, gdyż stanowi ona kompendium wiedzy z zakresu sposobów domowego leczenia.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, które są ściśle związane z pewnymi tematami dotyczącymi zdrowia. Jeżeli chcemy poznać domowe sposoby na leczenie niektórych dolegliwości, to warto zajrzeć do tej księgi. Sposoby na bóle głowy czy bóle menstruacyjne, skaleczenia, właściwości zdrowotne herbat czy opisy poszczególnych narządów ciała i ich dysfunkcji znajdziecie właśnie tutaj.

To dobra lektura zarówno dla kogoś kto zmaga się z jakąś jednostką chorobową i szuka pierwszej pomocy, ale także dla tych co lubią dbać o swoje zdrowie. Ogrom informacji, które znajdują się w księdze stanowią kompendium wiedzy na temat zdrowia człowieka.

Przedstawię  pewien przykład: w rozdziale „Oddychać znaczy żyć” znalazłam temat zapalenia gardła. Dowiedziałam się przede wszystkim o rodzajach zapalenia gardła, jakie są objawy, przyczyny. Znalazłam przykładowe leczenie i całość była otoczona grafiką z mężczyzną trzymającym się za szyję, sugerującym ból gardła. Inne przypadki są dokładnie zilustrowane. Natomiast czytając o układzie nerwowym współczulnym znalazłam ilustrację, która dokładnie scharakteryzowała mi mechanizm jego działania.

Ze względu na dużą ilość ilustracji i skonkretyzowany opis przypadków chętnie czytałam o kolejnych przypadkach zachorowań lub dolegliwościach, które każdy z nas może miewać na co dzień. Po lekturze księgi mogę się czuć przygotowana do stawienia  czoła w walce z chorobami, a także zostałam bardzo dobrze przygotowana pod względem profilaktyki zdrowotnej.

Reklama
(0)
Komentarze