Zaloguj
Reklama

W zdrowym ciele zdrowe dziecko!

Autorzy: Aneta Kalinowska
Zimowe zabawy
Fot. ojoimages
Zimowe zabawy
(5)

Maluchy często chorują. Chorują, chorują, chorują. Idą do przedszkola, a potem znowu chorują.

Kiedyś pomyślałam; a może by tak zrobić coś zupełnie odwrotnego? Może nie trzeba tak bardzo słuchać poleceń z zewnątrz, może warto chodź raz pójść innym sposobem po zdrowie?

Reklama

Odebrałam syna z przedszkola i zabrałam go na szybki spacer do parku. W zasadzie marsz na świeżym powietrzu. Na policzkach kolorki.

Potem w domu szklanka wyciśniętego z pomarańczy soku, dużo śmiechu i uśmiechu. Na noc po kąpieli oklepałam małe plecy, jak zwykle balsam nawilżający i aromaterapia ... Czekałam na gorączkę, na tradycyjny rozwój zdarzeń. I tu niespodzianka: Mój przedszkolak wstał rano zupełnie zdrów, gotowy do nowego dnia.
Nastał weekend, a my znów; górki, pagórki, przebieżki. Skóra mojego dziecka zdrowa, różowa. Dużo warzyw, zamiast tradycyjnych przekąsek - marchewka, biała rzodkiew. Do obiadu sezonowe buraczki. Wieczorem świeży sok z marchwi. Mój syn przyjmuje suplement w postaci oleju z wątroby rekina. Pije mleko, spożywa zalecaną ilość nabiału. Poza ruchem na świeżym powietrzu 3 razy w tygodniu uczęszcza na treningi piłki nożnej.
Wieczorami kąpiel w emoliencie, potem balsam z podobnej linii.

Do zdrowia dążymy w domu poprzez ruch na powietrzu, regularne ćwiczenia wspomagające kondycję, odpowiednią dietę i pielęgnację skóry kosmetykami odpowiednimi do wieku. Codziennie 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej.

Jestem matką świadomą. Lubię wiedzieć, że zrobiłam wszystko, aby moje dziecko było zdrowe, aby jego skóra wyglądała zdrowo. Wkładam dużo wysiłku w planowanie posiłków, sportu, w codzienną pielęgnację skóry. Gdy łączymy wymienione działania wtedy efekt jest wspaniały.
W zdrowym ciele - zdrowe dziecko.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze