Zaloguj
Reklama

VI Bieg Solidarności – Droga Do Siebie

Autorzy: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o., zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa
Bieganie, jogging
Fot. ojoimages
Bieganie, jogging
(3)

11 września w Jedliczach koło Łodzi w ramach kampanii na rzecz zdrowia psychicznego „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” po raz szósty wystartuje „Bieg Solidarności – Droga Do Siebie”, inaugurujący Ogólnopolski Miesiąc Zdrowia Psychicznego. Inicjatywa ta została stworzona z myślą o wsparciu osób z zaburzeniami psychicznymi i towarzyszyć jej będzie dyskusja na temat kluczowych elementów zdrowia psychicznego oraz form terapii pomagających w integracji społecznej osób chorujących psychicznie.

Reklama

Osoby z problemami psychicznymi są często odrzucane przez społeczeństwo, kontaktom z chorymi nierzadko towarzyszy lęk, niepokój, zakłopotanie. Postawa taka wynika z braku odpowiedniej wiedzy, jak zachować się w stosunku do chorego i może potęgować u niego uczucie opuszczenia, niechęci oraz wpływać na dalsze unikanie kontaktów z otoczeniem. W celu zwrócenia większej uwagi na problematykę zdrowia psychicznego 11 września (niedziela) w Jedliczach o godz. 12.30 z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Zacisze”, ul. Jedlinowa 42/44, wystartuje „Bieg Solidarności – Droga Do Siebie”.

Bieg został podzielony na dwa dystanse: 1,5 km, w którym mogą wziąć udział osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z bieganiem oraz pragnący wyrazić solidarność z chorymi. Drugi, 10 kilometrowy odcinek przygotowany został z myślą o tych, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość i kondycję. Trasa wyścigu prowadzi przez rekreacyjne tereny letniskowo – wypoczynkowej miejscowości Grotniki. Podczas biegów na obu dystansach prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (osobna dla kobiet i mężczyzn) i drużynowa. Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Dla sportowców przewidziany jest także poczęstunek.

Osoby z zaburzeniami psychicznymi często niesłusznie podlegają wykluczeniu społecznemu. Ufamy,
że dzięki naszej inicjatywie wpłyniemy na zwiększenie świadomości w zakresie problemów z jakimi one się borykają, zmieniając tym samym poziom ich społecznej akceptacji”
– mówi Piotr Chuchler, prezes łódzkiego Stowarzyszenia Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny”, które jest organizatorem wydarzenia. „Jednocześnie pragniemy promować sport wśród tej grupy pacjentów, gdyż przewlekłość chorób psychicznych i stany z nimi związane sprzyjają nadwadze i zmniejszeniu aktywności fizycznej. Chcemy pokazać, że bieganie może być jednym ze sposobów zdrowego stylu życia” – dodaje.

Bieg ma charakter integracyjny, do udziału w nim zaproszone są również osoby niepełnosprawne – czterech najlepszych zawodników zostanie nagrodzonych. Najmłodsi biegacze będą mogli wziąć udział
w „Biegu Przedszkolaka” (odcinek o długości 200 m) i „Małym Biegu Solidarności” (odcinek o długości 400 m) – każde dziecko biorące udział w zabawie otrzyma upominek.

Piśmiennictwo

Kategorie ICD:


Reklama
(3)
Komentarze