Zaloguj
Reklama

Uroczystości rodzinne - w domu czy poza?

Autorzy: Informacja prasowa HarmoniquePR

Michał Kącik - Specjalista ds. Organizacji Przyjęć Weselnych oraz Eventów Centrum Hotelowo – Konferencyjnym Witek w Krakowie

Zdjęcia: Ojoimages
Plotki
Fot. ojoimages
Plotki
(5)

Dawniej wszelkie rodzinne uroczystości organizowaliśmy wyłącznie w domowym zaciszu. Zapraszaliśmy członków rodziny oraz najbliższych przyjaciół na własnoręcznie przygotowany posiłek. W ostatnich latach w tej kwestii wiele się zmieniło i wzorem naszych zachodnich sąsiadcoraz częściej decydujemy się na zorganizowanie rodzinnej imprezy poza domem.

Reklama

Zorganizują za ciebie

Rynek usług związanych z organizowaniem imprez cały czas się rozwija. Można wynająć lokal z obsługą, zamówić odpowiednie dekoracje, wybrać menu, muzykę, ustalić listę atrakcji i niespodzianek. Specjaliści wszystko przygotują za nas: udekorują stoły, zorganizują całą zastawę, potrawy, a także posprzątają.

Czy przyjęcie w restauracji to przyjemność dla bogatych? Niekoniecznie. Zdaniem Michała Kącika Specjalisty ds. Organizacji Przyjęć Weselnych oraz Eventów: „Obchodzenie rodzinnych uroczystości poza domem przestało być już ekstrawagancją i luksusem, na który stać nielicznych. W rzeczywistości, po podliczeniu wszystkich wydatków często okazuje się, że koszt zorganizowania takiej imprezy może być podobny, lub nieznacznie wyższy od tej zorganizowanej we własnym zakresie”.

Lokale gastronomiczne mają możliwość zakupu artykułów spożywczych po bardziej korzystnych cenach niżeli zwykły Kowalski w sklepach. W związku z tym wartość przyjęcia np. w restauracji może być jedynie pozornie kosztowniejsza niż w domu. Organizacja imprezy w domu obejmuje wiele wydatków, których często sobie nie uświadamiamy i nie bierzemy pod uwagę kalkulując wszystkie koszty. Rozważając przyjęcie w wynajętym lokalu wszystkie koszty poznanym przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Gdy przygotowujemy je w domu może się okazać, że kolejne koszty pojawią się  później, na przykład w trakcie imprezy, gdy czegoś zabraknie, o czymś zapomnimy. Pamiętajmy, że do domu również trzeba kupić produkty spożywcze, przygotować potrawy zużywając przy tym media takie jak prąd czy gaz. To także poświęcenie własnego czasu, który również ma swoją wartość.

 

  

 

Uroczystości  w rodzinnym gronie to często jedyna możliwość, aby zebrać w jednym miejscu rozsypaną po całym kraju rodzinę. Warto zadbać o to, aby przyjęcie miało niepowtarzalny klimat a goście czuli się wyjątkowo w ważnych dla nich chwilach.

Reklama
(5)
Komentarze