Zaloguj
Reklama

Twój styl, Twoje życie...

Młoda kobieta
Fot. ojoimages
Młoda kobieta
(4)

Od wieków wiadomo, że wygląd ma ogromne znaczenie. Poznając nową osobę zwracamy uwagę na wiele szczegółów. Jednak na przysłowiowe „dzień dobry” każdy z nas widzi ubiór oraz sylwetkę. Nawet Ci, którzy uważają, że nie zwracają uwagi na wygląd, mylą się.

Reklama

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą...”

Dobrze wyglądać powinno się zawsze. Nieświadomie obserwujemy ludzi, zwracamy uwagę na poszczególne elementy w wyglądzie. Każda nowo poznana osoba ma coś charakterystycznego.

Czasem jest to kolor włosów, uczesanie, bransoletka czy charakterystyczne oprawki okularów.

Codzienna monotonia Twojej garderoby sprawia, że czujesz się mniej atrakcyjna. Jak zatem, z szarej myszki stać się kolorowym motylem? Wystarczy zrobić kilka kroków do przodu, przełamać się na nowe trendy oraz nie bać się zmian. Każdy z nas ma swój styl ubierania się. Należy go tylko w sobie odkryć.

Poprzez ubiór można wyrazić siebie. Pokazać własną osobowość, charakter, a nawet rodzaj muzyki, której słuchamy. Najważniejszym aspektem jest to, aby czuć się dobrze w tym, co na siebie włożymy.

Kolor ma znaczenie

Istotnym elementem, jest odpowiedni dobór koloru odzieży oraz dodatków. Od tego zależy jak ocenią nas inni. Zestawienie pasujących do siebie barw stanowi podstawę sukcesu, do tego modna fryzura, kilka dodatków i zmysłowy perfum. W takim wydaniu możemy wyróżniać się w pracy, szkole, a nawet na szarej ulicy.

W jakich sytuacjach najczęściej nasz wygląd jest oceniany?

Na Rozmowie kwalifikacyjnej, spotkaniu biznesowym, egzaminie w szkole lub podczas kontaktu z klientem. To tylko kilka przykładów, gdzie rozmówca zwraca uwagę na nasz wizerunek.

Pierwsza randka również jest relacją, której los zależy między innymi od naszego wyglądu. Spotkania rodzinne, wyjście na zakupy czy nawet spacer w parku. W każdej z tych sytuacji jesteśmy oceniani.

 

"To wszystko prawda, ale jeszcze wyrazistszą prawdą jest to, że ani jednej rzeczy nie żałuję i czasu bym nie cofnął."

Północna Droga

 

Co z tą szafą?

Warto odświeżyć własną szafę, dowiedzieć się co jest teraz modne. Zmiana fryzury poprawi nasze samopoczucie i zwróci uwagę innych osób. Załóż na siebie coś awangardowego, wyciągnij najlepszą torebkę i korale. Na nogi załóż szałowe buty. Tak przygotowana, idź na spacer. Poczuj się wyjątkowa!

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(4)
Komentarze