Zaloguj
Reklama

Ta Kobieta - Wallis Simpson

Autorzy: Monika Mierzwa, okładka: Wydawnictwo ZNAK
Ta kobieta
Fot. wyd. Znak
Ta kobieta
(0)

Książka Anne Sebba, autorki największego skandalu obyczajowego XX wieku, która posługując się nieznanymi listami i wywiadami, niepublikowanymi dotąd materiałami, a nawet docierając do prywatnych notatek króla Jerzego VI, pokazuje po raz pierwszy w Polsce 'tę kobietę' i rzuca nowe światło na niezwykle skomplikowaną i urzekającą postać Wallis Simpson.

Reklama

Bohaterka Wallis nazywana przez królową Elżbietę 'tą kobietą', nie była ani ładna, ani szczególnie błyskotliwa. Oskarżona o bycie czarownicą, kobietę lekkich obyczajów, nazistowskim szpiegiem. Dwukrotna rozwódka, która, jak głosili łowcy sensacji i plotkarze, zahipnotyzowała króla i doprowadziła do jego abdykacji.

Książka Anne to nie lada wyzwanie liczące ponad czterysta stron zapisujących czyjąś historią życia. W tym przypadku to pamiętnik z niezwykłego życia Wallis Simpson. Historia Wallis jest niezmiernie ciekawa i intrygująca. Księżna Windsoru urodziła się 19 czerwca 1896 roku i tak naprawdę nazywała się Bessie Wallis Warfield. Była kochanką księcia Walii i następcy tronu, później króla-cesarza Imperium Brytyjskiego Edwarda VIII, a po jego abdykacji jego żoną. Dopiero po czasie stała sie Księżną Windsoru a nieoficjalnie mówiono o niej Jej Królewska Wysokość Księżna Windsoru.

Ta Kobietato jedna z tych książek po które sięgam najchętniej. Fascynują mnie kobiety XIX i XX wieku, a możliwość wniknięcia do ich prywatnego intymnego świata i odkrywania ich losu jest niesamowitą przygodą. Z książką Anne Sebba odkrywamy świat niezwykłej kobiety XX wieku. Kim była Wallis Simpson, nazywana przez królową Marię 'tą kobietą'? Wgłębiając sie dalej dowiemy się czy Wallis rzeczywiście chciała poślubić króla, czy była jedynie pionkiem w politycznej rozgrywce? A może były to jedynie podszepty twórców politycznej intrygi, którym zależało na odsunięciu Edwarda VIII od władzy.

Dzięki pisarce Anne Sebba na te pytania z pewnością znajdzie odpowiedź każdy kto z pasją i wnikliwie prześledzi tę lekturę. Ponadto dla wielbicieli historii Anglii, szczególnie Monarchii Brytyjskiej mamy tutaj przytaczany ciekawy obraz obyczajowości dworu.

Reklama
(0)
Komentarze