Zaloguj
Reklama

Sztuka dobrego życia – Mariola Bojarska-Ferenc

Współautorzy: zdjęcie: Wydawnictwo Olesiejuk
Kobieta
Fot. Ojoimages
Kobieta
(1)

Gdybym miała powiedzieć coś o książce w skrócie, powiedziałabym, że Mariola Bojarska-Ferenc uczy krok po kroku tego, jak żyć zdrowo i zgodnie z samym sobą. Lecz taki opis to za mało. Pani Mariola otwiera nam w tej książce oczy na wiele aspektów związanych z biologią naszego organizmu i wszelkich procesów jakie w nim zachodzą.

Reklama

 

 

Wszystko w naszym życiu ma znaczenie. Aktywność fizyczna, odżywianie, odpowiednia ilość snu, choroby oraz wiele innych spraw. Na co dzień, gdy czujemy się dobrze nie zwracamy na większość rzeczy uwagi, bo nie odczuwamy potrzeby dbania o siebie, bo przecież w tym momencie czujemy się dobrze.

Autorka książki pokazuje nam jak dbać o własne zdrowie i styl życia w wielu aspektach. Dowiemy się jaką najlepiej stosować dietę, jakie ćwiczenia wykonywać dla naszego zdrowia, jak unikać chorób.

Oprócz tego poznamy tajniki np. masażu tajskiego dla dwojga czy co robić by uniknąć wzdęć. Poznamy kilka zestawów menu dla różnych schorzeń i dolegliwości, dzięki temu będziemy mogli wybrać dla siebie najbardziej korzystne i pasujące do nas.

Nigdy nie ćwiczyłaś jogi? Nie martw się, jest również dokładnie opisana w tej książce. Dowiecie się również dlaczego należy pić dużo płynów oraz jak pokonać słabą wolę.

Poznacie też trudne tematy, jednym z nich jest tytuł: „ Jak uniknąć raka”. To trudny temat, ale często każda z nas go lekceważy, a gdy jest już za późno, to wtedy przychodzi myśl „ mogłam temu wcześniej zapobiec”.

Kolorowe ilustracje i dokładne opisy pomagają w zrozumieniu tego, co autorka miała na myśli. Zestawy ćwiczeń są dokładnie pokazane, dzięki czemu będziesz wiedziała jak należy prawidłowo wykonać ćwiczenie.

To taka mała encyklopedia zdrowia dla kobiet, która powinna znaleźć się na półce każdej kobiety, dla której zdrowie jest najważniejsze. Poznasz nie tylko tajniki na dobry nastrój w tej książce, ale przede wszystkim dowiesz się więcej na temat zdrowia, o które powinnaś codziennie dbać.

  

 

Książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem, nie jest to w żadnym przypadku naukowy opis. To bardzo ciekawe przemyślenia i naprawdę złote rady Pani Marioli, która zapamiętana jako prezenterka fitness w programie telewizyjnej jedynki powinna teraz być kojarzona ze swoją bardzo mądrą książką. Polecam wszystkim czytelniczkom.

Reklama
(1)
Komentarze